חוזה הזוי: למה הראפר קניה ווסט תובע את הלייבל שלו ?

Nelly Pavlovna | 11.03.2019 3515

שתפו את החברים

זה לא סוד שחוזים בתעשיית המוזיקה עלולים להיות דרקוניים וקשוחים במיוחד. אמנים מפורסמים רבים וטובים הוחתמו בתחילת דרכם על חוזים לא הוגנים בכלל ונאלצו לאחר מכן להילחם על החופש שלהם ושל המוזיקה אותה הם יצרו.
כך לדוגמא – בשנת 2015, המפיק ההולנדי מרטין גריקס תבע את ענקית המוזיקה האלקטרונית ההולנדית ספינינג רקורדס כאשר רצה להשתחרר מהחוזה איתם. לבסוף הדיג’יי הצעיר ניצח במאבק המשפטי וקיבל חזרה לידיו את הזכויות למוזיקה שלו וכמובן ששוחרר מהחוזה.

כעת, זהו המגלומן מר קניה ווסט-קרדשיאן שעומד בליבה של פרשת תביעות המסחררת את עולם המוזיקה.
הראפר קניה ווסט נמצא במאבקים משפטיים עם חברת התקליטים הענקית – EMI ולאחרונה נחשפו פרטים לציבור הרחב בקשר לחומרת התביעה. אחד הדברים הכי הזויים בחוזה של ווסט הוא שלמשל אסור לו לפרוש – לעולם.
בתביעה נטען שאחד הסעיפים בחוזה הוא שקניה “ימשיך לעסוק באופן פעיל בכתיבה, הקלטה והפקה של מוזיקה ואלבומים ללייבלי ענק כמקצוע עיקרי.” בנוסף נכתב ” בשום פרק זמן ווסט לא ייזום פרישה או הפסקה ארוכה.”

קניה ווסט תובע את חברת EMI ואת הלייבל שלו לאחר שהניסיון שלו לקנות בחזרה את זכויות ההפצה שלו כשלו. הראפר\מפיק הפופולארי מחפש לצאת לחופשי מהחוזים שלו בכל הקשור להקלטות ולהפצה. החלק עם איסור הפרישה הוא האופציה הטובה ביותר שלו להשיג חזרה את השליטה.

לפי החוק במדינת קליפורניה שבארצות הברית, חוזים עם שירותים אישיים אינם יכולים להיות תקפים מעל ל-7 שנים.
על פי התביעה הרשמית של ווסט: “זה לא משנה, תחת סעיף 2855 [סעיף ה-7 שנים] אם החוזה הוא הוגן או אם העובד מילא את חלקו בהסכם. הדבר היחיד שמשנה זה אם השירות החל לפני יותר מ-7 שנים. במקרה הזה אין ספק שאכן זה התרחש. תקופת 7 השנים של החוזה נסתיימה בתאריך ה-1 לאוקטובר, שנת 2010.”
זו היתה התקופה שבה קניה ווסט שחרר את My Beautiful Dark Twisted Fantasy.
ומה תגובתה של אשתו האהובה קים קרדשיאן בעניין? כנראה כלום ושום דבר.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם