הפסיכולוגיה שמאחור: למה אנחנו נמשכים לפסטיבלים והופעות?

Nelly Pavlovna | 24.11.2018 4295

שתפו את החברים

הגיע הזמן להבין סוף סוף מדוע אנחנו נמשכים כל כך לפסטיבלים. מדוע אנשים מוכנים לשלם ולהשקיע המון כסף, לנסוע ליבשות רחוקות וכל זאת רק בשביל פסטיבלים והופעות?
חלקכם יחשבו שזה בשביל הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וסנאפצ’אט, בשבילם שכל החברים יחשבו שאנחנו עושים משהו מגניב. אבל האמת רחוקה מזה. פסיכולוג המוזיקה נוח ליטל מסביר כי הרצון לרייב נמצא עמוק בטבע האדם.

View this post on Instagram

This is madness🙏 #raversofisrael

A post shared by Ravers Of Israel (@raversofisrael) on

בני אדם רוצים חידוש

האם אתם סופרים את הזמן לאירועים גדולים שאתם מחכים להם? מנסים לשנות את שגרת היום יום שלכם? למצוא אולי מסעדה חדשה לארוחת ערב? חידוש כולל למעשה חוויות חדשות וזה עוזר לבני אדם להרגיש סיפוק לאחר זמן המתנה ארוך. תמיד אומרים שמשהו שווה את ההמתנה… וזה בהחלט מדבר גם על פסטיבלים ורייבים!

יעל (23) רייברית מושבעת מספרת:
“החיים הרגילים משעממים, כל יום אותו הדבר. עבודה בבוקר ואז בערב יושבים עם חברה או הולכים לחדר כושר ואז שוב מחר אותו הדבר. שום דבר לא משתנה. וגם בסופ”שים לצאת לאותם מקומות ולראות את אותם האנשים, גם אין לי כוח למועדונים חשוכים ולסלקטורים רעים, בא לי משהו אחר, ופסטיבלים נותנים לי חוויה חדשה ליהנות ממנה.”

View this post on Instagram

@vinivicimusic #vinivici OUR TEAM 🇮🇱

A post shared by Ravers Of Israel (@raversofisrael) on

בני אדם צריכים לתקשר עם הסביבה שלהם

בני אדם הם יצורים חברתיים מטבעם. אנחנו יוצרים לעצמנו קהילות וחברות ויש לנו נטייה להימנע מהתבודדות. פסטיבלים מספקים לנו צורות מוכחות מדעית של התחברות אחד לשני. ריקוד, מפגש עם אנשים חדשים והשתייכות לקבוצות אלה כולם דרכים שבהם אנחנו מתקשרים בפסטיבלים ושעוזרים לנו להשביע את רצוננו להתחברות חברתית.
פסטיבלי מוזיקה יוצרים הזדמנות בשבילנו להרחיב את קהילת המוזיקה שאנחנו אוהבים ולפגוש אנשים חדשים ומעניינים, וכך בעצם אפקט החידוש והחיברות הופכים לאחד.
כדוגמא לכך, תוכלו למצוא בישראל את קהילת RAVERS OF ISRAEL שמאגדת בתוכה רייברים שנושמים פסטיבלים והופעות בארץ ובעולם!

View this post on Instagram

Pure happiness . #raversofisrael

A post shared by Ravers Of Israel (@raversofisrael) on

רועי (25) מטייל בין פסטיבלים ברחבי העולם מספר :
“אין כמו לפגוש אנשים שאוהבים מוזיקה בדיוק כמו שאתה אוהב. ללכת לבמה של דיג’יי שאתה אוהב ולראות אנשים שרים את המילים שחשבת שרק את יודע. בכל פסטיבל אני מכיר אנשים חדשים ומדהימים מכל רחבי העולם ותאמין לי שאנחנו אפילו נשארים בקשר אחרי זה. כבר יצא לי להכיר ככה המון חברי אמת.”

אז זהו, זו כבר הוכחה מדעית. יש סיבה מוצדקת מדוע אנחנו אוהבים פסטיבלים ורייבים כל כך. ההתרגשות, הציפייה והחוויה החברתית וכל זה מלווה במוזיקה שכולנו אוהבים כל כך לשמוע.
מתכננים לטוס לפסטיבל ב-2019? שווה בדיקה:

פסטיבל טומורולנד 2019 | פסטיבל אנטולד 2019 | פסטיבל אולטרה אירופה 2019

View this post on Instagram

GOOD VIBES 🇮🇱❤️🇱🇧 @amirbenda

A post shared by Ravers Of Israel (@raversofisrael) on


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם