מרשמלו

המפיק הזה נכנס לקרב תמלוגים עם מרשמלו

Nelly Weissfeld | 20.04.2021 2159

שתפו את החברים

תביעת זכויות היוצרים של המפיק והדיג’יי ארטי נגד מרשמלו נדחתה.
התביעה הוגשה בשנת 2019 וטענה שחלק מהלהיט המטורף של מרשמלו, Happier, נלקח מהמלודיה שארטי חיבר לרמיקס של OneRepublic לשיר I lived משנת 2014.

ישנו פן מעניין במקרה הזה, שכן ארטי וויתר על הזכויות שלו למוזיקה הזו כאשר חיבר את הרמיקס. המפיק קיבל שכר גלובלי על העבודה שלו במקום קבלת תמלוגים. הדיג’יי הרוסי ארטי, או בשמו האמיתי ארטיום סטוליארוב, חתם על הסכם בו היה רשום כי, “אני מכיר ומסכים כי השירות המבוקש על ידי מבצע הרמיקס לא נותן למבצע הרמיקס או לי, איזושהי בעלות או אינטרס כספי על היצירה המוזיקלית הנ”ל.”

וכאן נוצר הוויכוח, מה אומר “היצירה המוזיקלית הנ”ל”? לטענת עורך דינו של ארטי, המשפט הזה טוען כי מדובר בוויתור זכויות על היצירה המקורית ולא על הרמיקס, אך עורכי דינו של מרשמלו טענו כי ברור כאן כי מדובר גם ברמיקס.

 

השופט במקרה הזה צידד במרשמלו וטען כי ארטי אכן ויתר על זכויותיו, כולל על הרמיקס ודחה את התביעה.

יש לציין כי הטראק Happier של המפיק האמריקאי מרשמלו והלהקה הבריטית בסטיל היה להצלחה מטורפת. השיר הפך לאחד מהמוכרים והאהובים ביותר של מרשמלו. Happier אף הגיע למקום הראשון במצעד האלקטרוני של מגזין בילבורד ולכן, ניתן להבין את הכעס של ארטי.

כן, לא תמיד יש צדק בעסקי המוזיקה אך הדבר בהחלט לא גורע מכישרונו המדהים של ארטי, אשר נחשב כבר כמעט עשור לאחד מהמפיקים המוצלחים והמעניינים ביותר בתעשיית המוזיקה האלקטרונית.

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על: , , ,

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם