צפו: היזמת הזאת מצאה שימוש מטורף לאוהלים הזרוקים מהפסטיבל

Nelly Pavlovna | 10.01.2020 3450

שתפו את החברים

הבעיה של זבל בפסטיבלים, ובעיקר באתרי הקמפינג כבר ידועה לכולם. הפסטיבל נגמר והמון זבל נשאר מאחור ונזרק למזבלות. מאות אלפי אוהלים, סוככים, כיסאות ועוד ציוד יקר ולרוב גם חדש, נזרק מאחור וגומר כפסולת פלסטית רעילה ומזהמת באתרי הפסולת.
כך לדוגמא, כל שנה בבריטניה 200,000 אוהלים נזרקים מאחור בפסטיבלים ברחבי המדינה.
ומכאן בעצם הכל התחיל, כאשר בת’ הצעירה ראתה ביום האחרון של הפסטיבל את כל האוהלים שנשארו בקמפינג וקפץ לה רעיון יזמי יצירתי במיוחד, היא חשבה על דרך לשלב אופנה וקיימות בדרך מיוחדת במינה ובתור בוגרת חוג לאופנה באוניברסיטת דרום וויילס היא הבינה איך תוכל לעשות זאת.

“במהלך האוניברסיטה עבדתי בצוות הקריאטיבי של הפסטיבל בכל קיץ. התעוררתי בוקר אחד באוהל וראיתי מאות או אלפי אוהלים זרוקים בשדה ואז חשבתי על דרך סביבתית יותר להכין בגדים. אלה חומרים עמידים למים והנה הם הולכים להיזרק. אז הבאתי כמה הביתה והתחלתי לגזור את החלקים על כל שולחן המטבח. יש לי עדין את חומרי הגלם הראשונים שבהם השתמשתי, הניסיונות הראשונים. “

וכך היא החלה את המסע שלה עם פתיחת העסק – Billygoats & Raincoats כאשר אדם שהיא מכרה לו מעיל לא הבין מדוע היא לא הופכת את זה למשרה מלאה והפך למשקיע שלה. הוא הפך לשותף עסקי וגם סיפק לה סטודיו בו היה לה מספיק מקום להכין את המעילים שלה.
כרגע בת’ מתרכזת במעילים לגילאי 2-9 אך חולמת להרחיב את הפעילות שלה גם למבוגרים, היא עובדת על יצירת קשרים חדשים על מנת לבסס את המוניטין שלה גם מחוץ לבריטניה.

מהלך נוספת שהיא מתכוונת לעשות זה לנסות למכור את המעילים האלה גם בפסטיבלים, דבר שיהווה מעין סגירת מעגל. “יש כמה פסטיבלים שאני בקשר איתם כרגע… חלק מהעניין זה שהם לא רוצים להראות כאילו הם מעודדים השארת אוהלים מאחור, אבל כמובן שזה לא מה שאנחנו מנסים לעשות פה. אני מנסה למכור אותם לפסטיבלים כי גם יורד שם גשם ויש הרבה פעמים ילדים וגם כי אי אפשר להתעלם מאיפה שהם מגיעים.”

למי שדואג שהאיכות של החומרים לא מספיק גבוהה, תשמחו לדעת שהחלק הפנימי של המעיל אשר נוגע בעור עשוי מחומרים שלא גורמים לו להזיע ורק החלק החיצוני תפור למעשה מהאוהל.

בהחלט יוזמה מבורכת מצד בחורה שלא יכלה להתעלם מהנזק הסביבתי העצום של פסולת בפסטיבלים.
לחנות המקוונת: https://www.billygoats.co.uk

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם