ביזיון בפסטיבל: פסולת קמפינג בשווי 1 מיליון ליש”ט

Nelly Pavlovna | 1.12.2019 3352

שתפו את החברים

מזעזע.
פסטיבל רידינג התקיים בשבוע שעבר בבריטניה וכלל אמנים כמו פו פייטרס, פוסט מלון, קנדריק למאר ופול אאוט בוי. האירוע התפרש על פני 3 ימים וכלל גם קמפינג גדול מאוד עם עשרות אלפי מבקרים.
כעת, מתפרסמות תמונות אוויר שחופשות היקף מטורף של פסולת שהושארה מאחור, השווי המוערך של כל מה שהושאר הינו מעל 1 מליון ליש”ט (4.2 מיליון ₪)!
התמונות המזעזעות שצולמו ממסוק מתארות פסולת וכ-60,000 אוהלים שנזרקו על ידי המשתתפים וכמו כן ערימות של זבל בכל רחבי הקמפינג.
תנאי מזג האוויר הירודים ששררו בזמן הפסטיבל גרמו להמון בוץ ומשתתפים רבים לקחו מזרנים וציוד אחר והשתמשו בהם כמזחלות בוץ (מה?).
למי שחושב ומאמין שכל האוהלים והציוד ימוחזר או שמישהו אחר ייקח אותו אז הנה חדשות – מארגני הפסטיבל טוענים כי רוב הציוד יועבר למטמנות זבל ולא לצדקה.
ארגונים ירוקים בבריטניה זועמים על כמות הזבל שנשארה מאחור ואף דורשים להטיל מס ניקיון בשווי 25 ליש”ט על המשתתפים. “זה שובר את הלב וזה בזבוז אדיר של משאבים, זה לא צריך לקרות. אני רואה הרבה אנשים אומרים שאכפת להם מהסביבה אבל המילים והמעשים שלהם אינם תואמים.” מספר ראש ארגון Clean Up Britain.

עם זאת, ישנם גם פסטיבלים בהם התופעה היא פחות נפוצה. פסטיבל גלסטנבורי השנה לדוגמא, דיווח כי 99.3% מהאוהלים נלקחו בחזרה עם המשתתפים.
זה מאוד עצוב וגם מקומם, אוהלים ושאר ציוד של קמפינג אינו ניתן למיחזור ובסופו של דבר הכל הולך למטמנות ומזהם את כדור הארץ. פסטיבלים זו חוויה מטורפת ומדהימה אך אם כל אירוע שכזה יגרור איתו הררי פסולת אז בסופו של דבר מי שיפגע אלה יהיו אנחנו, בין אם זה בהתערבות של ממשלות וחוקים חדשים ובין אם זה עליות חדות במחירי הכרטיסים.
לכן זכרו – אם אתם נוסעים לפסטיבל ומביאים ציוד, השתדלו לקחת אותו איתכם ואם אתם לא יכולים או לא רוצים, תתנו אותו למישהו בקמפינג. יש המון אנשים שבאים עם אוטו וישמחו מאוד לקחת את הציוד שאתם לא צריכים. פסטיבל מיסטרילנד בהולנד למשל, מאפשר לאנשים לתרום את הציוד שלהם לפסטיבל ובשנה הבאה ישתמשו בו.

לכל לתמונות: https://www.thesun.co.uk/news/7119141/aerial-photos-reading-festival-rubbish-tents/

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם