לנוחיותך שירות לקוחות : 07-777-84449 בימים א-ה בשעות 10:00 - 20:30 או צור קשר

המגזין

משתמשים ב-Snapchat? כדאי שתיזהרו..

משתמשים ב-Snapchat? כדאי שתיזהרו..

בר מנור

12 בנובמבר 2015

לכל התגובות

האפליקציה החברתית המצליחה שפיתחו החברים מאוניברסיטת סטנדפורד, הצליחה במשך השנתיים האחרונות להתרומם לגבהים חדשים ולהציבם בעשירון העליון של מפתחי האפליקציות בעולם.
אבל כמו תמיד, מה שעולה מוכרח לרדת, גם אם זה קורה בצורה טיפה פחות נעימה – התנאים שהסכמנו להם בלי לשים יותר מדי תשומת לב בנושא, עלולים לפלוש לנו לפרטיות.

אין מי שלא עושה את זה- אנחנו מעדכנים אפליקציות, מורידים אותם ולפעמים גם פשוט משתמשים מחברים, אבל משום מה אף פעם לא נקרא את תנאי השימוש המעצבנים והארוכים שהחברה החליטה לתקוע בהתחלה, ובכן, הפעם יש מי שעשה את זה, והוא בהחלט התעצבן.

בתנאים החדשים שהציבו החברה בפני המשתמשים, נכתב:
""worldwide, perpetual, royalty-free, sublicensable, and transferable license to host, store, use, display, reproduce, modify, adapt, edit, publish, create derivative works from, publicly perform, broadcast, distribute, syndicate, promote, exhibit and publicly display that content in any form and in any and all media or distribution methods (now known or later developed)."

ולאלו שאנגלית היא לא הצד הטוב ביותר- Snapchat תוכל כעת להשתמש בשורות שכתבתם, בקול שהקלטתם, בעיצובים ואפילו בתמונות וקבצי הוידיאו שהקלטתם.
התכנים המוזכרים יחשבו בבעלות החברה, ואין להם שום חובה לספר למשתמש האם הם השתמשו בתוכן שלו או לא.

וזה כמובן אירוני מאוד ביחס לדבר הטוב ביותר שהביאה איתה האפליקציה- מחיקה של כל הנתונים אשר נשלחו למשתמש האחר איתו אתם משוחחים בעזרת תמונות, קבצי וידיאו או שורות כתובות.
סנאפצ'אט הגיבו למאורע שכן הצליח להתפרסם בהרבה מאוד עיתונים ומגזינים שונים, וציינו כי הדברים נעשו ועדיין נעשים עבור מטרות מחקר ושיפור של האפליקציה.

ועכשיו נשאר לכם רק להחליט- האם תמשיכו להשתמש באפליקציה?