סווידיש האוס מאפיה

דליפת מידע חשפה: Swedish House Mafia משתמשים במקלט מס

Nelly Weissfeld | 15.10.2021 2422

שתפו את החברים

הרכב ה-EDM האגדי – סווידיש האוס מאפיה הוזכרו במסמכי פנדורה – דליפת המידע לגבי הון שמוחבא במקלטי מס ברחבי העולם.

המסמכים הגיעו ל-ICIJ  ארגון התחקירנים הבינלאומי, שחלק אותם עם יותר מ-600 עיתונאים מ-117 מדינות ומעשרות כלי תקשורת שפועלים במסגרתו. 12 מיליון מסמכים חשפו אינספור בעלי הון מכל רחבי העולם אשר השתמשו בשירותיהן של חברות שונות על מנת להעביר הון למדינות מקלט מס, בהן איי הבתולה, פנמה וסינגפור.

על פי דיווחים בערוץ הממלכתי השבדי SVT, סווידיש האוס מאיפה הקימו חברה באיי הבתולה הבריטיים שניהלה את האחזקות על מגוון של הקלטות ששוחרו על ידי ההרכב וכמו כן, השם והלוגו. הישות מחזיקה בזכויות על להיטי ענק כמו Don’t You Worry Child ו- Save the World.

השלישייה – אקסוול, סטיב אנג'לו וסבסטיאן אינגרוסו שכרו יועץ הון משוויץ שהקים את הישות, SHM Holdings Ltd. בשנת 2009. היועץ הקים אותה באמצעות חברה נפרדת – Marsham LLC שמקורה בנביס, אי קטן בקריביים.

חשוב לציין כי הסווידיש האוס מאפיה לא נמצאים כרגע תחת שום חקירה לגבי העלמת מס או התנהגות פיננסית שגויה והמעורבות שלהם במסמכים שדלפו לא מפלילה בהכרח את המפיקים. דובר מטעם השלישייה אישר את הישות אבל טען כי ההסכם, כולל המעורבות עם יועץ ההון, פסקה בשנת 2013, על אף שדווח כי הם פעלו עד 2017.

דובר מטעם הסווידישים טוען כי "מטרת החברה לא היתה העלמת מס" וכי כנראה לא נמשך כסף מעולם, אבל לא מספק תשובות ברורות יותר לגבי הישות והפעילות שלה.
הרכב העל השבדי היה בשיאו בשנת 2013 במקום ה-4 ברשימת הדיג'יים המרוויחים ביותר בעולם עם 25 מיליון דולר. כשהם התפרקו, אקסוול ואנג'לו התגוררו דרך קבע בלוס אנג'לס בעוד שאינגרוסו התגורר בשבדיה.

השלישיה נמצאת בתקופת קאמבק מרגשת, עם להיטים חדשים, שיתוף פעולה עם דה וויקנד והופעת פסטיבל ראשונה של שנת 2021 בפלורידה בתחילת דצמבר.

תמונה ראשית: Rukes

 

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם