פסטיבל ראמפייג'

הפסטיבל הבלגי המפורסם הזה תומך בהתרמה למען פלסטין

Nelly Weissfeld | 6.07.2021 2369

שתפו את החברים

פסטיבלי מוזיקה ברחבי העולם ידועים בניטרליות שלהם כשזה מגיע לעניינים פוליטיים. אחרי הכל, מוזיקה מאחדת את כולם, נכון? אז זהו, שלא תמיד.

פסטיבל הדאבסטפ והדראם אנד בייס המפורסם ראמפייג’ בבלגיה החליטו לעשות מעשה שלא יעשה ולקחו עמדה פוליטית בנושא סכסוך ישראל-פלסטין. ההפקה שינתה את התמונות המדיה החברתית שלהם ל – Free Palestine, בעקבות פרויקט שהם תומכים בו.

הפרויקט, קם בעקבות יוזמה של מפיק ודיג’יי בריטי בשם Bou, או בשמו האמיתי – אמין בוגוואנה. בו מציע למכירה אוסף של 63 טראקים בעלות של 20 ליש”ט וכל הרווחים מכאן אמורים ללכת למשפחות פלסטיניות נזקקות. הכסף יועבר לארגון רופאים ללא גבולות אשר פועל בעזה ובגדה המערבית.

שמו של הפרויקט וה-LP של בו הוא DNB FOR PEACE, מעוטר באותיות של דגל פלסטין. איך בדיוק “שלום” משחק פה תפקיד? שאלה טובה.

כמובן שאין שום בעיה והרי זה מבורך לעזור למשפחות נזקקות מכל צד שהוא של הקונפליקט, אבל השימוש הלא קשור כאן במילה PEACE והדגש על FREE PALESTINE בעמוד של פסטיבל מעלה רגשות מעורבים ואף כעס.

מילא המפיק שהוא אדם פרטי שרוצה לעשות את זה, אבל למה פסטיבל ניטרלי צריך לקחת עמדה בקונפליקט פוליטי? הרי הם לא רק פרסמו סטורי או פוסט על הפרויקט של בו, אלא ממש שינו את תמונות הפרופיל שלהם. ואם לא די בכך, כמעט כל תגובה באינסטגרם שלא הסכימה עם המהלך, נמחקה.

פסטיבל ראמפייג’ נחשב לאחד הגדולים ביותר באירופה בז’אנר הדראם אנד בייס ודאבסטפ. האירוע מארח 30,000 מבקרים על פני יומיים והוא מתקיים בעיר אנטוורפן שבצפון בלגיה.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAMPAGE (@rampagebelgium)

תמונה: פייסבוק

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם