נינה קרביץ

זו הסיבה שנינה קרביץ בוטלה משלושה פסטיבלים

Nelly Weissfeld | 10.06.2022 2371

שתפו את החברים

ימים לא קלים עוברים על כוכבת הטכנו הרוסיה – נינה קרביץ. המפיקה המצליחה הורדה משלושה פסטיבלים שונים ברחבי העולם בעקבות ביקורת על ההיסטוריה הפוליטית שלה ושתיקה לגבי המלחמה באוקראינה.

בחודשים האחרונים, נינה חטפה אש מאמני מוזיקה אלקטרונית רוסים ואוקראינים על כך שבעבר היא תמכה בפוטין ועל חוסר הגינוי מצידה מאז שהפלישה החלה.
מוקדם יותר החודש, חברת המוזיקה CLONE שממוקמת בהולנד, הודיעה כי תפסיק את שיתוף הפעולה עם הלייבל של נינה – TRIP, הסיבה – "נקודות מבט שונות על עניינים אתיים ומוסריים."

כעת, העניינים אף מסתבכים ונינה הורדה משלושה פסטיבלים שונים ברחבי העולם – מובמנט בדטרויט שבארצות הברית, THE CRAVE בהולנד ופולרוויזן שבגרמניה.

ההודעות מצד הפסטיבלים היו די מעורפלות ולא ניתן באמת להבין מה התרחש (באופן לא מפתיע).
מובמנט פשוט צייצו ש"קרביץ לא תוכל לנגן השנה". הפסטיבל קיבל המון פניות וגינויים מצד קבוצות מקומיות, בהן ארגון אמריקאי-אוקראיני שהוציא מכתב ועצומה.

THE CRAVE כתבו כי ההחלטה נעשתה "אחרי דיונים ארוכים ואינטנסיביים פנימית וגם חיצונית." פולרוויזן הגרמנים הודיעו כי "ההחלטה נעשתה על ידינו לאחר תהליך של דיאלוג פתוח בין כל הצדדים שמעורבים." חלק גדול מהביקורת על נינה מגיעה מפוסטים ישנים במדיה החברתית, ביניהם – תמונה שלה מחזיקה קרטון בדמותו של וולדימיר פוטין בפסטיבל קואצ'לה לאחר הפלישה לקרים בשנת 2014. עם זאת, מטעם נינה נמסר כי היה זה הפסטיבל עצמו שסיפק את הקרטון הזה ושהיו עוד הרבה אנשים אחרים שהצטלמו איתו.

בחודש פברואר האחרון, כאשר הפלישה של אוקראינה לרוסיה החלה, נינה פרסמה תמונה שלה, בה כתוב ברוסית "שלום!". אחת מהמבקרות הכי גדולות שלה היא דיג'יי נסטיה האוקראינית שחשה שהמסר רק מדגיש את התמיכה המרומזת של נינה בפוטין.

בשבוע שעבר, נינה ניסתה להרגיע מעט את הרוחות ופרסמה סוף סוף פוסט ארוך יותר לגבי כל המצב. אבל, הפוסט לא באמת שפך אור על הדעות האמיתיות של קרביץ לגבי המלחמה וגם לא כלל גינוי של המשטר ברוסיה ושל פוטין. במקום זאת, המפיקה נשארה נייטרלית מאוד (סטייל גל גדות והמבצע הצבאי האחרון) וכתבה כי – "אני נגד כל סוג של אלימות. אני מתפללת לשלום. זה כואב לי לראות אנשים חפים מפשע נהרגים."

כרגע, אין ידיעות על אירועים נוספים שביטלו את נינה, אבל ללא ספק מדובר כאן בתקדים שלא נראה כמותו בתעשיית המוזיקה האלקטרונית. אנחנו כישראלים, לצערנו, רגילים לביטולים של אמנים בגלל מצבים פוליטיים אלה ואחרים. בואו נאחל לשלום ולמוזיקה שתחבר בין כולנו.

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם