מרקוס שולץ: על פסטיבלים, שיתופי פעולה וטכנו

Nelly Pavlovna | 1.07.2019 3186

שתפו את החברים

מרקוס שולץ הוא אחד מוותיקי מוזיקת הטראנס העולמית. נולד בגרמניה אך חי בארה”ב, הוא חווה את שינויי הז’אנר כבר מעל ל-20 שנה.
שיתופי פעולה מטורפים, סיבובי הופעות ברחבי תבל, לייבל חדש וגם טבעת חדשה מנישואיו החודש לבחירת ליבו – עדינה בוטאר. למרקוס שולץ יש הרבה מה לשתף, לקראת הגעתו לארץ ב-04 ליולי, קבלו ראיון עם האגדה.

בשבוע המוזיקה במיאמי בחודש מרץ, ניגנת סט מפתיחה ועד סגירה, זה משהו שהוא לא רגיל עבורך. איך הולך התכנון לדבר אינטנסיבי שכזה?
סטים של פתיחה עד סגירה הם מאוד שונים מסטים של שעה-שעתיים. דבר ראשון, אני עושה אותם רק במקומות שהאווירה נכונה ואני מתכנן את זה כאילו אלה שלושה סטים שונים- פתיחה, ראשי ואפטר. הקסם נמצא דווקא בשעות האחרונות, אבל צריך לעבור את כל החימום ואת שעות השיא בשביל להגיע לזה. אז זה מאוד חשוב כשאני עושה את הסטים האלה, צריכה להיות לזה האווירה והתרבות – מקום בו המוזיקה הייחודית עובדת. וזה מצחיק כי אני ממש מצפה לסטים האלה בגלל זה, אני מחכה לסוף הלילה כשאתה צופה בכל השיגעונות.

אתה חושב שמסגרת הזמן שפסטיבלים נותנים לאמן, גורעים מההיבט האנושי של הופעת מוזיקה אלקטרונית?
ממש לא. אני חושב שמה שסטים של פסטיבלים עשו זה להעלות את הרמה של כולם, כי אתה חייב להיות מלוטש. אתה חייב ללכת ולערוך את כל המוזיקה שלך ואסור שתהיה נקודה ריקה בכל הסט שלך. לפני זה, אם היית מנגן טראק של מישהו אחר, היית נתון לרחמים של לאן שאנשים אחרים רואים שהטראק הולך ואז הסט לא הלך לכיוון שרצית. כשסט של פסטיבל כזה קצר, אתה מלטש הכל, עורך, יוצר ובונה מחדש וזה גורם לזה לזרום בצורה שאתה רוצה, וזה לדעתי ממש העלה את הרמה של ההפקות והרמיקסים שלי.

https://www.youtube.com/watch?v=2kWlltgt6Us

שחררת לאחרונה את Heartbeat יחד עם ATB. אתם חברים כבר המון שנים, למה דווקא עכשיו היה הזמן המתאים לחבור ולהוציא ביחד טראק?
זה מצחיק כי לעולם לא חשבנו על לעבוד ביחד. אנשים תמיד אומרים לא לערבב חברות ועבודה, נכון? ואני לא יודע איך, אבל יום אחד אמרנו – “למה מעולם לא עבדנו יחד בסטודיו?” יש לי הרבה חברים בתעשיית המוזיקה ואנחנו חברים כי אנחנו לא בהכרח מדברים על ביזנס, אנחנו רק חברים. לפעמים אתה לא רוצה לחצוץ את הגבול, אתה פשוט נהנה בחברתם ומזה שאתה לא צריך לדבר על עבודה.
אבל עם ATB, ברגע שהתחלנו לדבר על עבודה ועל הסטודיו, אז הבנו שיש בינינו את החיבור הזה ושאנחנו צריכים לעבוד ביחד. אני מאוד שמח שעשינו את זה, האמת שאני לא יודע איך בכלל הצלחנו לעשות משהו, כי היינו כמו שני חננות שעושים שטויות באולפן, אבל לבסוף אני חושב שמה שעשינו יצא ממש נחמד.

כשחושבים על שיתוף הפעולה החדש של שניכם, חושבים של שיתוף פעולה נוסף שיצא לא מזמן משני וותיקי טראנס שמעולם לא עבדו ביחד– ארמין ואן ביורן ו- Above & Beyond. זו רק דוגמא אחת, אבל אתה חושב שזה אומר משהו עמוק יותר לגבי איפה שהטראנס נמצא כרגע? האם יש אווירה של שיתופי פעולה באוויר?
כן זה מעניין. כל מה שעשיתי, כששיתפתי פעולה עם פרי קורסטן וגם עם ATB זה היה יותר כמו משהו אורגני. עשיתי כמה שיתופי פעולה בהם הכימיה פשוט לא הייתה שם. שיתופי פעולה יכולים להיות הרסניים כי אם הכימיה לא שם, זה נורא. אתה חושב “מי שולט בפרויקט?”. עם ארמין ואבוב אני חושב שזה בא להראות שכשהכימיה שם, זה עובד מעולה.

השקת לאחרונה את Coldharbour Black שזה לייבל תחת Coldharbour Recordings [הלייבל של שולץ שהיה בעבר שייך לארמדה], מה גרם לך להרחיב את המותג, ובמיוחד לכיוון האפל יותר?
בסטים של הפתיחה עד סגירה שלי, כשמגיע הסוף ואני מנגן את הדברים היותר אפלים לשעות המאוחרות יותר, מעולם לא הייתה לא את האפשרות לייצג את זה עם לייבל משלי. דיברנו על זה כבר כמה שנים וסוף סוף הרגשתי שהזמן מתאים. התחלתי לעבוד יחד עם Jam El Mar שהוא גם מגרמניה והוא עושה מוזיקת טכנו ממש טובה וזה נתן לי השראה. והחלטתי שזה הזמן, במיוחד כשג’אם עבד על כמה טראקים בשבילינו.

מה המעריצים של מרקוס שולץ יכולים לצפות ממך בעתיד הקרוב?
יש לנו את אלבום הרמיקס ל – We Are the Light וזה יצא בקיץ. עשיתי שיתוף פעולה עם Haliene בשם Ava Maria שממש מצליח. ובשאר הזמן אני אכנס לאולפן לעבוד על רעיונות חדשים!

כרטיסים למרקוס שולץ ניתן להשיג כאן

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על: ,

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם