“עסקן,לא רודף בצע, וקולני” – הכירו את Diplo (דיפלו)

צוות האתר | 21.11.2014 355

שתפו את החברים

כיצד הפך דיפלו לאחד האמנים היצרניים ביותר

דיפלו, או בשמו האמיתי תומאס ווסלי פנץ, נולד במדינת מיסיסיפי שבארה”ב. הוא נחשב לאחד האמנים המרתקים ביותר בעולם האלקטרוני, שכן פועלו ממש לא מוגבל רק בתחום המוזיקה. בנוסף להיותו דיג’יי, דיפלו הוא גם מפתח מוצרים, משקיע בטכנולוגיה, דוגמן, שחקן, יוצר סרטים, יוצר סרטים מצוירים, מחבר, מסעדן ופילנטרופ. בבעלותו לייבל משלו- Mad Decent אשר אחראי ליותר מ-45 שיחרורים של כ-20 אמנים מרחבי העולם בשנת 2014 בלבד.

יחד עם סקרילקס, אי-טראק על מגזין הבילבורד
יחד עם סקרילקס, אי-טראק על מגזין הבילבורד

בנוסף, דיפלו מארגן מסיבות ברחבי ארה”ב וקנדה, ומופיע בעצמו בלמעלה מ-300 הופעות בשנה. למרות שהוא עצמו לא רודף כסף, זה ממש לא חסר לו, שכן לפי המגזין בילבורד הוא מרויח כ- 100,000-250,000 דולר להופעה! בנוסף נטען כי בשנת 2013 הרויח דיפלו כ-13 מיליון דולר. אמנם לא קלוין האריס, אבל בהחלט מספיק לדירה בתל אביב.

פועלו הרב, גרמו לעולם העסקי להתעניין בדיג’יי, שכן הוא אמנם לא נחשב לדיג’יי הגדול ביותר בעולם, אך הוא ללא ספק אחד העסקניים ביותר שיש.

דיפלו, הופיע על שערם של מגזינים רבים בעשור האחרון, אך כיכובו במגזין העסקי הנחשב Fast Company זהו כבוד מיוחד.

כחלק סדרת הכתבות של המגזין “סודם של האנשים היצרניים ביותר”, כתבי המגזין דיברו עם אנשים על הגישות שלהם ועל דרכם הפילוסופיות שתרמו יחדיו להצלחה שלהם.

הנה כמה ציטוטים נבחרים מהמאמר על דיפלו:

להיות נביא טרנדים: ” אני מאמין שאחת הסיבות שבגללן אני מצליח כל כך היא שאני יכול לראות דברים לפני שאחרים יראו אותם, תמיד יכלתי לעשות זאת”.

החשיבות של מיתוג עצמי: ” מוזיקה אלקטרונית היא חסרת קול, ולכן הרבה דיג’יים הולכים לאיבוד, אך אתה עדין צריך להתחבר לקהל, אתה מוכרח ליצור חיבור לקהל שלך. ובקטע הזה יש לי מזל, אני נותן פנים למוזיקה.

מינוף מדיה חברתית: ” אתה חייב להאכיל את החיה… אתה חייב להיות מגעיל וקולני ולעשות כמה שיתר רעש”.

 אתה חייב להאכיל את החיה... אתה חייב להיות מגעיל וקולני ולעשות כמה שיתר רעש".
אתה חייב להאכיל את החיה… אתה חייב להיות מגעיל וקולני ולעשות כמה שיתר רעש”.

השותף המייסד של הלייבל Mad Decent, קווין קוסטטו: ” לפני שהכרנו, לא היה לי שום ארגון בחיים. ניסיתי לבנות דברים, אך לא ידעתי כיצד. קווין היה הבחור שאמר- בוא נהפוך את זה לביזנס, בוא נשלם מיסים. ובאמת, זו היתה הפעם הראשונה ששילמתי מיסים, הייתי בן 28.”

לעשות כסף: ” בשבילי, כסף הוא רק אמצעי ליצירת דברים גדולים וטובים יותר. הרבה חבר’ה התעשייה האלקטרונית מתרברבים בו, אבל אני לא רואה שום טעם בזה. אני לא צריך שום דבר, אני גר במלונות ואת רוב הבגדים שלי אני מקבל בחינם. אני אוהבת להשקיע ברעיונות ובאנשים”.

לחיות את הרגע: ” אנחנו מנסים להישאר במסלול שלנו… אנחנו סוטים ימינה וסוטים שמאלה, עם רעיונות לסרטים ומה לא, אך רק אם זה עובד עבורנו. כל יום קורה משהו חדש ומטורף. אני אף פעם לא מעכל באמת את מה שקורה לי, אני לא יושב רגע ומבין מה הרגע קרה. אף פעם לא באמת עצרתי וחשבתי לעצמי כמה כל זה מטורף! אולי בעוד חמש שנים, אני אגיד לעצמי וואו, זה באמת היה ביג דיל לעבוד עם מדונה או ללכת לאצטדיון וומבלי עם אשר”.

 

אהבתם את האייטם? עקבו אחרינו עכשיו >>
שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם