כריש אמיתי: Jauz הוכיח לכולם ש- “טראפ” היא לא עוד מילה גסה.

בר מנור | 22.11.2017 2222

שתפו את החברים

בשיתוף הפעולה הראשון מסוגו בין  Ravers of Israel, Megtickets ו- Basscamp, נחת בישראל אמן הטראפ והבייס הענק- Jauz. בין הרבה מאוד לייזרים, טראפ איכותי, כרישים ממולאי אוויר ואפילו לחיים קטן עם הכוכב, מצאנו רגע להתפעל מהתגובה של הקהל הישראלי להופעת הטראפ הראשונה בקנה מידה כה עצום. כמיטב המסורת, שלחנו את מנהל מגזין Megatickets, בר מנור, לסקר את ההופעה הראשונה מסוגה בארץ.

בסוף השבוע האחרון סימנו וי על אחת המטרות הבלתי-מושגות של תרבות הרייבים בישראל: להעמיד הופעת טראפ איכותית ומוצלחת שתוכיח כי גם לסגנון הזה יש מקום בסצנה המקומית.
לכבוד המשימה המורכבת נרקם לו שיתוף הפעולה הראשון בין Ravers of Israel, Megtickets ו- Basscamp, שהוביל להנחתתו של Jauz בארץ הקודש.

ולמרות הכל, הדבר המפתיע באמת היה שבתוך עשרה ימים בלבד, רקם לו עור וגידים ליין אפ ישראלי מעולה, ההופעה נמכרה ב- Sold Out מוחץ  ובסופו של כל הפרויקט המתיש- הרייברים של ישראל זכו להנות מהופעת טראפ  ודאבסטאפ שבד”כ מספרים עליה בלייני מועדונים מפורסמים יותר בעולם כמו “Omnia” בסן דייאגו או “Create” המפואר של הוליוווד.

המקום בו התרחשה ההופעה המדוברת היה לא אחר מאשר המדיסון של הרצליה פיתוח. המיקום כמובן היה הימור בטוח, שכן המקום מארח מזה מספר הפקות אמנים בסדר גודל שכזה בישראל.
לאור תקופת החורף שמתקרבת אלינו בצעדי ענק, בניגוד להופעתם של Jay Hardway ו- Bassjackers, המדיסון כוסה בגג שחור רחב ידיים, כנהוג בתקופות החורפיות של המועדון. הגג סיפק חום והגנה מפני מזג האוויר המעונן לקהל שהורכב ברובו מרייברים אך גם מהקהל המקומי של המדיסון שמגיע למקום מדי סוף שבוע.

את היריית הפתיחה ירה Rivero, שהיה הראשון שעלה לבמה וחנך את הערב בהופעת פתיחה מרשימה עם סט לא שונה בהרבה מזה שהוא נוהג להציג בד”כ, אבל אם זאת, ילד הפלא של סצנת ה- EDM הישראלית העמיד רף נאה ויצר אווירה מצוינת עם סט בעל מספר להיטי מיינסטרים שתמיד כובשים את הקהל- בסה”כ הופעה הולמת ואופיינית למפיק הצעיר.

אחריו היה זה הרגע של הכוכב הגדול של הערב לזרוח. לאחר מספר דקות עלה Jauz לבמה וחתם את שמו בדפי ההיסטוריה של חיי הלילה הישראליים: אמן הבייס, טראפ ודאבסטפ הראשון בסדר גודלו שמופיע במדינתנו הקטנה.
מעבר לטונות של אנרגיה מתפרצת בתוך החלל, בחירת טראקים מרשימה על הפלטות (Feel The Volume ו- Alpha של Jauz יחד עם Berzerk  של Dion Timmer כבשו את ליבם של הנוכחים) וכימיה אין סופית עם המקומיים, Jauz הצליח לייצר אווירה מחשמלת במדיסון, כזו שהרבה זמן לא ראיתי גם כשהיו אלו אמנים בקנה מידתו ואף מפורסמים יותר שהגיעו להופיע מספר חודשים לפני במקום בו הוא ניגן.

מי שנכח באירוע היה יכול להתבלבל ולחשוב כי הוא נמצא כעת במסיבות הכי חמות של אירופה התוססת, למרות שהאשליה תתמוסס מהר מאוד כשהוא ייזכר לאחור ברגע בו Jauz צעק שבת שלום והרים לחיים עם כל הנוכחים. בכל מקרה, מדובר בסט מיוחד במינו שנתן תמונה מייצגת לכל הרייברים הישראלים- עוד לא אבדה התקווה- לטראפ אמיתי.

 


כבש את המקום.  ” Berzerk”.

הסט שארך כשעה וחצי אם לא יותר, נתן תחושה של סט שנבנה במחשבה, מתחיל חזק ומתגבר- בדיוק איך ששוברי המפרקות (שהיוו אחוז די גדול מהקהל באופן לא מפתיע כלל וכלל) אוהבים את זה.  Jauzהנחית על המקום את מיטב הרי מיקסים שלו ועל הדרך מצא זמן לפרגן לקולגות אחרות, כמו Avicii וגם מספר ראפרים גדולים נוספים. במיוחד בלטה המחווה לסקרילקס, “האב הרוחני של הדאבסטאפ” בשנים האחרונות.

https://www.facebook.com/JauzOfficial/
תיעוד מיוחד מהאירוע, Jauz במרכז העניינים.


כמה ישן- ככה טוב. העבודה המחודשת של סקרילקס ליקיר ליבו של אביצ’י החזירה את הקהל לימים הטובים של ה-EDM.

על המרצ’נדייז השונים של Jauz תוכלו לראות את המותג של המפיק המפורסם מתנוסס. כמעט תמיד תוכלו לראות את השורה שמייצגת את אופיו של האמן בניסוח הכי מדויק שיכלו לתארו:
“music has no genre”, וככה בדיוק זה הרגיש: לצד מוזיקת בייס מעולה, Jauz דאג להביא טראפ בועט בליווי קטעי מיינסטרים חדשים יותר ופחות עם דרופים מלאים בדאבסטאפ טהור. היכולת המדהימה של האמן לדלג בין כמה זאנרים היא מתכון מפתיע שיצר זהות מעניינת וצבעונית המייצרת קו אחיד אך מלא בחידושים לאורך כל המופע.

Jauz התפנה להצטלם ולהחליף מילים עם הבליינים- לא ללפני שאמר כמה דברים חמים על הארץ ועל קהל הבית שסיפק לו הפתעה גדולה והופעה מצוינת. על פי הסרטונים שהוא מפרסם עד היום בעמוד האישי שלו בפייסבוק, הוא כנראה מאוד נהנה.

ובדיוק כפי שהסט של ריברו נתפר מוסיקלית במיוחד בכדי לספק עליה מאיזור הEDM אל תוך הסט של JAUZ, כך חברו צוות הבייסקאמפ לסט B2B משולש של TETRIX BASS, SEX WHALES ו- DUBHEAD בקו מוסיקלי על קשת הדאבסטפ והטראפ, סט שחיבר בין מאזיני כל הסגנונות שנמצאו בקהל והיה רווי ביצירות מקוריות, רמיקסים ועריכות מיוחדות ולהיטים בלתי נשכחים בז’אנר.


הסט שחתם את הערב היה ה-B2B המעולה של A!nt That All B2B Mad Burgerz, סט קצר ומהנה במיוחד שלצערנו נקטע עקב התערבות משטרתית על פי גורמים במקום.


יוצא מהקומפרט זון- Jauz ב-BPM לא אופייני בישראל.

לסיכום,  Jauz אומנם ארז והמשיך לכיון רוסיה, עליה הוא עתיד לנצח מעמדת ה-DJ אבל אין ספק שהוא השאיר לנו מתנה גדולה: הידיעה שישראל רוצה, ראויה ואף צריכה לקחת חלק גדול יותר בסצנת הבייס, הטראפ והדאבסטאפ.

מגה טיקטס כמובן ממשיכה להבטיח לשבור את הגבולות של חיי הלילה הישראלים ולהגדיר בכל פעם מחדש רייב מה הוא.
כמו תמיד נהנתי לרקוד, לראות ובעיקר להתפעל מהיכולת שלנו כרייברים להכיל סגנון חדש ובועט כמו האחרון ולקבלו בידיים מחבקות. נתראה אצל Kygo !

לרכישת כרטיסים להופעתו הראשונה והבודדה של אמן הטרופיקל האוס בתל אביב, Kygo, לחצו כאן:
https://kygo.co.il

[:]


שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם