צרות בצרורות: הדוגמניות של Fyre יזומנו לחקירה

Nelly Weissfeld | 3.02.2019 35345

שתפו את החברים

הסרטים הדוקומנטריים בנטפליקס והולו על הפסטיבל הכושל בהיסטוריה המודרנית –פייר פסטיבל, שפכו אור על הרבה נושאים שעד כה היו עמומים לקהל הרחב. אבל עדין, נותרו הרבה שאלות לגבי הכישלון והממון ובעיקר לגבי סכומי העתק שהושקעו בקידום הפסטיבל.

מארגן הפסטיבל והנוכל המורשע שקיבל 6 שנים בכלא על הונאה, בילי מקפרלנד, כביכול גייס 26 מיליון דולר ממשקיעים ושילם סכום כולל של 11.3 מיליון דולר. וכעת, חקירה כבדה מקיימת על מנת להבין לאן הלך הכסף.

סביר להניח שהסוכניות המייצגות את דוגמניות העל יצטרכו בקרוב לתת את תדפיסי החשבון שלהם. זימון לחקירה קרב ובא לסוכנות IMG Models המייצגות את בלה חדיד והיילי בולדווין-ביבר. גם קנדל ג’נר תיבדק ביחס לתשלום העתק שהוענק לה בסך 250,000 דולר, האחרונה אף פירסמה בחשבון האינסטגרם שלה כי G.o.o.d Music Family של קניה ווסט יופיעו בפסטיבל.

הדוגמניות האלה ואחרות לקחו חלק בהפקת סרטון פרומו מושקע ומרהיב לפסטיבל. הוידאו הציג את הדוגמניות היפיפיות על אי בבהאמאס, יאכטות, שתייה ומסיבות. על פי דעת רבים, סרטון הפרומו הזה הוא מה שגרם לבאז המטורף סביב הפסטיבל ולכך שכל הכרטיסים נמכרו. הדוגמניות האלה בעלות מיליוני העוקבים כל אחת, נחשבות למובילות דעה ברשת וכל פוסט שאותו הן מפרסמות מגיע להמוני אנשים.


גם סוכנות המדיה של הפסטיבל- ג’רי מדיה, יועציה הכלכליים, משקיעים ואחרים אשר קיבלו תשלום כלשהו צפויים להיות מזומנים לחקירה.
ייתכן כי האמנים סולג’ה בוי ו- Waka Flocka Flame יזומנו גם הם.

אך מה בעצם החקירה הזאת אומרת? ובכן, זה לא אומר שהאמנים האלה חשודים בשום דבר. הרשויות בסך הכל מנסות להבין מה קרה עם כל הכסף ואיפה הוא בעצם הושקע.

קשה לחשוב מה יהיה הלאה לגבי כל הסיפור של פסטיבל פייר, אבל מה שבטוח הוא שכוחם של “מובילי דעה” למניהם עומד כאן למבחן. כמעט כל מי שמפורסם משתתף מתישהו בקריירה שלו בפרסומת או קידום מכירות והמהלך הזה בדרך כלל מביא לעליה במכירות.
הרי ברור שאם נראה את קנדל ז’אנר מפרסמת משהו, אנחנו נכיר את המוצר טוב יותר. אבל המקרה הזה שונה מאחר וכמה דוגמניות שלא ידעו למעשה שום דבר על המוצר, פרסמו אותו וכך ללא ידיעתן, סייעו למעשה בתרמית. אולי המקרה הזה צריך ללמד אותנו הצרכנים להיות הרבה יותר חכמים בקשר לרכישות שלנו ועל מה אנחנו מסתמכים כשאנחנו מחליטים להשקיע הרבה כסף במוצר.

למי שעדיין לא צפה בסרט הדוקומנטרי על הפסטיבל הכושל “Fyre” – כדאי שתתעדכנו בסרט הדוקומטרי הכי חם שיש כרגע!

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם