מחאה בריטניה

היכן התקיימה הפגנה של אלפים למען חיי הלילה?

Nelly Weissfeld | 9.07.2021 2137

שתפו את החברים

לבריטים נמאס מהגבלות הקורונה.

בעקבות סדרת ביטולי פסטיבלים ודחיית פתיחת המועדונים ברחבי בריטניה, הגיעו לרייברים מים עד נפש. הביטולים של סרקל, אולטרה אירופה וטומורולנד הטילו צל גדול של ספק באשר לקיומם של שאר האירועים האירופאיים בקיץ הזה. בבריטניה, האירועים Group Therapy 450  ו- Anjunadeep Open Air של ההרכב Above & Beyond גם הם עלולים להתבטל.

בריטניה מתמודדת כרגע עם עלייה בתחלואה בעקבות הווריאנט ההודי ולכן, החליט ראש הממשלה בוריס ג’ונסון לדחות את פתיחת המועדונים מסוף יוני כפי שהיה מתוכנן, ל-19 ביולי.
עבור תעשיית הבידור, דחיית הפתיחה היא עוד מכה קשה לאחר יותר משנה של חוסר פעילות מוחלטת ולכן, קבוצה בשם Save Our Scene UK, ארגנה ביום ראשון האחרון מחאה המונית בלב לונדון – FreedomtoDance#. הקבוצה ביקשה למחות על הסגר המתמשך ועל חוסר התמיכה של הממשלה בסצנת חיי הלילה של בריטניה. ההפגנה נמשכה כשמונה שעות ומשכה אליה אלפי משתתפים ומובילי דעה.

כצפוי, הפגנה למען חיי לילה חייבת לכלול גם מוזיקה ודיג’יים. “הליין אפ” כלל דיג’יים אשר ניגנו על ארבע משאיות שונות, בין השמות יכולתם למצוא את Fabio & Grooverider, Alan Fitzpatrick, Eats Everything ו- Hannah Wants. המפגינים רקדו והניפו שלטים דוגמאת, “תנו לנו לרקוד”, “מוזיקה זה חופש”, “תפגשו אותי במועדון” וכו’.

ההפגה ספגה לא מעט ביקורות לאחר שהתפרסמו סרטונים אשר מראים קהל עומד צפוף וללא מסכות. רבים טענו גם כי ההפגנה לא היתה מפוקסת והיה צורך להיאבק בעבור תמיכה ממשלתית במקום פשוט לדרוש שהכל ייפתח כבר עכשיו.

בתגובה לביקורות, הקבוצה פרסמה את ההודעה הבאה:

“חלק אמרו שאנחנו רק רוצים רייב… כן! אתם צודקים! זה כל הקטע! תפתחו את המועדונים ב-19 ביולי כדי שנוכל לעשות את זה בצורה בטוחה ואחראית, או שאתם יכולים לצפות שההפגנה הזאת תהפוך להיות קבועה בכל יום ראשון. זאת הבחירה שהממשלה שלנו צריכה לעשות.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Save Our Scene UK (@saveoursceneuk)

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם