חמישה יעדים שכל חובב פסטיבלים חייב להכיר !

צוות האתר | 18.12.2014 370

שתפו את החברים

זה ידוע שבשנים האחרונות מוזיקת הedm התפתחה בצורה ניכרת והשתלטה על עולם המוזיקה. כיום, כמעט בכל מדינה בעולם ניתן לראות שמוזיקת המיינסטרים היא edm בכל סגנונותיה השונים והמגוונים. אך יש כמה מדינות וערים בהן הסצנה התפתחה יותר ממקומות אחרים. לכן הבאנו לכם את חמשת המקומות בהם הedm שולט.

1) לוס אנג’לס, קליפורניה:

לוס אנג’לס תמיד הייתה ידועה כאחת מבירות המוזיקה בעולם, עוד הרבה מלפני עליית הEdm. וגם אז, הסצינה בעיר הייתה כמה צעדים קדימה משאר העולם. כבר ב1990 הרבה מועדונים וברים התחילו להשמיע מוזיקה אלקטרונית ברחבי העיר, בעוד שהסצינה רק התחילה לגדול בשנות ה2000.

כיום, הסצינה בעיר מתמקדת ב”מוזיקת הדור החדש”, והז’אנר ששולט שמה הוא בעיקר מוזיקת הטראפ.

אמנים מוכרים שמופיעים בעיר באופן קבוע: סקרילקס, דילון פרנסיס וRL grime.

מועדונים ופסטיבלים מוכרים בעיר: Exchange LA, Create Nightclub, Avalon Hollywood, Nocturnal Wonderland וכמובן פסטיבל ה-Coachella.

2) מיאמי, פלורידה:

מיאמי כיום נחשבת כבירת המוזיקה האלקטרונית של כל פלורידה, ואפילו יותר מזה. בגלל הכמות הגדולה של תרבויות שונות בעיר, ישנם הרבה סוגים שונים של Edm שפורחים ומשגשגים בעיר. כל שנה מתקיימים בעיר אירועים מוזיקה ענקיים כמו ULTRA MUSIC FESTIVAL וMIAMI MUSIC WEEK, שמושכים אלפי תיירים חובבי edm מסביב לעולם רק בשביל לחגוג בה. בנוסף, עקב הביקוש הרב למוזיקה, מועדונים נשארים פתוחים 24 שעות ביממה.

הז’אנר הדומיננטי ביותר בעיר הוא progressive house.

אמנים מוכרים שמופיעים בעיר באופן קבוע: סטיב איוקי, רובי ריברה וסדריק ג’רוייס.

מועדונים ופסטיבלים מוכרים בעיר: LIV, Exchange, Mansion, Miami Music Week ובין הפסטיבלים הגדולים והמצליחים ביותר בעולם Ultra Music Festival.

3) שיקגו, אילינוי:

שיקגו ידועה בתור מקום הולדתו של ז’אנר ההאוס המוכר. הכל התחיל כשדיג’י צעיר בשם פרנקי נאקלס התחיל לנגן במועדון של חברו The Warehouse, שמה הוא התנסה בסגנונות חדשים ומגוונים עד שנולד הז’אנר החדש, שמקור שמו בא משם המועדון Ware-House. מאז, הסצינה התחילה לגדול בעיר ובעיקר המוזיקה המחתרתית, עקב משטר קשה של בעלי מועדונים נגד המוזיקה האלקטרונית והדיג’יים שמנגנים אותה.

אך כל זה לא מנע משיקגו להפוך להיות בירה של מוזיקת הEdm ובעיקר של מוזיקת ההאוס.

אמנים מוכרים שמופיעים בעיר באופן קבוע: Krewella, Flosstradamus וכמובן דיג’יי פרנקי נאקלס.

מועדונים ופסטיבלים מוכרים בעיר: The Mid, Smart Bar, Spy Bar, Spring Awakening Music Festival,North Coast Music Festival ו Lollapalooza.

4) אמסטרדם, הולנד:

הולנד ידועה באמני הedm שלה, רוב האמנים המצליחים ביותר היום נולדו וגדלו בהולנד. עקב כך גם הרבה מסיבות ופסטיבלים מהגדולים בעולם מתקיימים בה, בעיקר בבירתה אמסטרדם. לה יש היסטוריה רחבה של מסיבות ורייבים מטורפים, בעיקר מחתרתיים.

כל שנה הרבה צעירים באים מרחבי העולם באים לחגוג בעיר הזאת, ולא רק בגלל הסמים או החלונות האדומים, אמסטרדם היא בירת לילה ומוזיקה אלקטרונית גדולה באירופה, והז’אנר שנשמע בעיקר באזור הוא progressive house.

אמנים מוכרים שמופיעים בעיר באופן קבוע: הארדוול, טייסטו וארמין ואן ביורן האגדיים.

מועדונים ופסטיבלים מוכרים בעיר: Heineken Music Hall, Melkweg, Paradiso, Sensation ו Amsterdam Dance Event המפורסם.

5) ברלין, גרמניה:

ההיסטוריה של ברלין עם מוזיקה אלקטרונית וחיי הלילה הרבה יותר גדולה משל שאר הערים בעולם, עוד מהזמן שגרמניה הייתה חצויה למזרח ומערב. עם נפילתה של חומת ברלין (שסימלה גם את הפריחה של האומנות והיצרתיות בעיר), התחילה הסצנה לשגשג בגרמניה בכלל ובברלין בפרט. עם הזמן ברלין רק המשיכה לגדול והיא ידועה כיום כבירת חיי הלילה של אירופה. והז’אנר שבעיקר מושמע שמה הוא טכנו.

אמנים מוכרים שמופיעים בעיר באופן קבוע: Boyz Noize, Booka Shade וCosmic Gate.

מועדונים ופסטיבלים מוכרים בעיר: Trsesor, Berghain, Watergate, Fusion Festival, Sputnik Sprongbreak ו SonneMondSterne.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם