לגזור ולשמור: 10 הטעויות הנפוצות ביותר בפסטיבלים

Nelly Pavlovna | 30.10.2017 5733

שתפו את החברים

[:IW]אין כמו לבקר בפסטיבל. ההתרגשות, האנרגיה, הקהל. פסטיבל זה לא סתם ערב יציאה בבר או מועדון, זו חגיגה אמיתית של מוזיקה והתפרקות, פסטיבל זה למעשה השקעה. אנשי פסטיבלים מוכנים להשקיע הרבה (לפעמים מאוד) כסף, זמן ומאמץ בשביל להגשים את המטרה.
זו בדיוק הסיבה שפסטיבלים דורשים תכנון ומחשבה, אם רוצים באמת להוציא את המיטב, צריך לתכנן. קחו את זה כמו מבצע צבאי, וכן זה באמת ככה, בעיקר בפסטיבלים יקרים ורחוקים (דוגמאת טומורולנד, אולטרה וכו’).
אספנו לכם את עשר טעויות הפסטיבלים הנפוצות ביותר שיש להישמר מהן, ואת הפתרונות האפשריים לחווית פסטיבל מושלמת!

“בוא נצלם את הארדוול מקדימה!”

אין טעם, יש לו 20 צלמים מקצועיים שיעשו את העבודה יותר טוב ממצלמת הטלפון המטושטשת שלך.
כבר שנים שאני אומרת לאנשים להיזהר מלהיכנס לקדמת הבמות עם טלפונים, מצלמות יקרות וכו’. בטח ובטח אם אתם שיכורים או תחת השפעת סמים. אנשים מסוימים באים לפסטיבלים במיוחד בשביל לגנוב, נקודה. לכן צריך להיזהר מהם ולהימנע כמה שניתן מלהסתובב עם דברים שירצו לקחת לכם, במיוחד באיזורים צפופים ובקדמת הבמה.
פתרון: כמובן שהפתרון הכי טוב הוא לעשות סיבוב תמונות של חצי שעה ואז לשים את הטלפון בלוקר, אבל אם בכל זאת חשקה נפשכם בטלפון אז- בנות עם שורטס קצרים יכולות פשוט להכניס אותו לתוך המכנס (פן בריאותי- שימו על מצב טיסה או כבו). אפשרות נוספת זה לתפור כיס פנימי בתוך המכנס או בתוך החולצה או לחילופין תיק קטן שנכנס בתוך החולצה.

“אחי, איפה הלוקר?\ “לא צריך לוקר”.

אז קודם כל, קחו לוקר! תמיד. בטח ובטח אם אתם בחו”ל וכל הדרכונים והכסף עליכם.
יש שני סוגי לוקרים: הראשון, קלאסי עם מפתח והשני, עם קוד. לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. אבל מה שחשוב לגבי שניהם זה שתמיד צריך לצלם את המספר לוקר ולשלוח לכל החברים שיש להם דברים בתוכו (או אם אתם לוקחים לבד אז לשלוח תמונה לעוד חברים שתדעו בדיוק איפה הלוקר). אם זה קוד צלמו את המספר קוד (לא לחשוב שאתם תזכרו אותו כי אתם לא) ושלחו לכולם, ואם זה מפתח אז תקשרו חזק לשרוך של הנעל.
פתרון: לא להתקמצן על לוקר, מקסימום חולקים עם חברים, אבל זה מה שיציל אתכם מנזק כספי כבד.

“בוא נפרק את הבקבוק!”

סבבה, אבל במתינות. צריך להיזהר מאוד לא לשתות יותר מדי בפסטיבלים. בכל אירוע יש את החבר הזה ששותה יותר מדי, הורס לעצמו וגם הורס לשאר שצריכים לטפל בו. לא חבל? בטח כשמדובר בפסטיבל יקר, חבל שתפספסו יום שלם של הופעות בגלל מספר כוסות יותר מדי.
פתרון: תתחילו בקטנה עם בירות או יין, תאכלו הרבה לפני, אפילו תגניבו איזה בקבוקון פנימה. אבל אל תהיו בלחץ לשתות הרבה ולסיים הכל בחוץ. עדיף להיות לא מספיק שיכור מאשר יותר מדי שיכור.

“מי זה המכוערים האלה ששמו את האוהל שלהם לידנו?”

או- “היי, מה נשמע?” להכיר להכיר להכיר! פסטיבלים, בעיקר בחו”ל , זו חוויה מדהימה וזו הזדמנות להכיר אנשים שפשוט יעשו לכם את הפסטיבל למדהים, אז כן כמובן יש לכם את החברים שלכם והכל טוב ויפה, אבל לכו תדעו את מי אתם יכולים פתאום להכיר, אולי הוא יחלוק איתכם משקה? או סיפור מצחיק? או יכיר לכם את הידידה השבדית שלו?
פתרון: להתחבר, אל תהיו סנובים. באירועים כאלה זה הכל אווירה ואנשים, לא משנה כמה מדהים הסט של ארמין, אתם תזכרו עם מי רקדתם, לא איזה שירים הוא ניגן.

“מה זה הגשם הזה ביולי???”

מזג אויר. הטיפ הזה חשוב למי שנוסע לפסטיבלים בעולם ובאירופה במיוחד. מזג האויר לא יציב ויורד גשם וקריר, לפעמים גם בקיץ. חשוב להיות מוכנים לחום כבד או לגשם וברד.
פתרון: קחו איתכם בגדים לכל מצב ותתעדכנו כמה ימים לפני מה התחזית (כמובן לא לסמוך עליה במאה אחוז). קחו שמיכה טובה, כיסוי גשם לאוהל, מטריה, נעל פתוחה וגם נעל סגורה. והכי חשוב- ג’קט!
טיפ נוסף- מגפי גומי יכולים להיות המושיע שלכם בפסטיבל עם בוץ.

“מה זה, מים? תביא את הוודקה”.

אז קודם מים ואז וודקה .חוסר של מים ואוכל יכולים לגרום לתשישות ולעייפות וככה להפוך מטרה נוחה לוירוסים ומחלות שמסתובבות להן בפסטיבלים, וכמובן הנגאובר. שתיה ואוכל יכולים להציל אתכם מההנגאובר המתעתד להגיע, אז חשוב להשקיע בזה הרבה מחשבה.
פתרון: מים ואוכל חשובים מאוד בפסטיבלים (במיוחד כאלה של כמה ימים). תדאגו לזה שאתם אוכלים טוב ושותים היטב, במיוחד לפני השינה. שיטה טובה זה לשים בקבוק מים על הכרית ולסיים אותו לפני שנרדמים.

“מה?? אני לא שומע!”

גבירותיי ורבותיי-רעש. רמת הווליום במועדונים ופסטיבלים היא מאוד גבוהה, לפעמים אפילו יותר ממה שהחוק מרשה. עם התגברות הפופולאריות של פסטיבלים, עולה גם כמות השימוש באטמי האוזניים, ואפשר לראות את זה בכל הרחבות באירופה. אנשים החלו להבין שאם רוצים להמשיך להנות ולשמור על האוזניים לטווח הארוך, חייבים לשים אטמי אוזניים. חשוב לציין שכששותים או צורכים סמים, החושים מטשטשים וזה פוגע ביכולת שלנו להבין מה מידת הרעש מסביבנו.
פתרון: לא לקחת סיכונים עם האוזניים, תזמינו אטמים קטנים באינטרנט ותיקחו אותם איתכם. זה זול וזה לא מצריך יותר מדי. קודם כל בריאות, אתם לא רוצים להפוך לחירש הזה בחבורה שכל שניה שואל “מה”.

“שיט פספסתי את מרטין גריקס!!! חשבתי שזה בעוד שעה!!”

תכנון כבר אמרתי? בפסטיבלים גדולים עם הרבה במות, נורא פשוט להתבלבל ולא לזכור מי מופיע מתי ואיפה. הרבה פעמים המארגנים יסדרו את הליין אפ כך שהאמנים הגדולים ביותר מופיעים באותו הזמן אבל בבמות שונות, זה בשביל לא ליצור צפיפות והתקהלות גדולה מדי בבמה אחת.
פתרון: תכנון. שבו עם הליין אפ וסמנו לכם את מי אתם רוצים לראות ואיפה הם נמצאים, תדאגו שאתם שמים לב לזמנים (תזיזו את השעון לשעה המקומית) וקחו בחשבון שלפעמים לוקח המון זמן לעבור מבמה אחת לאחרת אז סדרו את הלו”ז בהתאם. קחו איתכם את המפה עם הליין אפ שמספקים באירוע ושימו בכיס.

“כואב לי מהנעליים!”

נעליים וביגוד, בואו נדבר על זה. פסטיבל זו לא תצוגת אופנה של מועון הקלרה, אין קוד לבוש ולא צריך לבוא כמו לחתונה. וזה הקסם שבדבר. נעליים לא נוחות יגרמו לכם לכאבים וביגוד יקר מדי ייהרס, אז חבל. צריך למצוא את האיזון בין מה שנראה טוב ומה שנוח לרקוד ולהתפרע איתו.
טיפ- לא לבוא זרוקים, אתם תצטלמו הרבה ויכול להיות שגם יצלמו אתכם, אז למה לא להיראות טוב? =)
פתרון- נעליים נוחות (לעולם לא פתוחות), ביגוד נוח ומתאים למבנה הגוף. בנים- לא לשים מכנס שנופל מכם או לבוא בלי חולצה ביום גשום, בנות- לא לשים ביקיני (ינסו להוריד לכם אותו) חצאיות קצרות (תחשבו לבד) ושאר ביגוד שהוא יותר מדי “נגיש” בוא נגיד. יש הרבה מאוד מטרידנים באירועים כאלה אז שימו עין על זה.
אם אתן רוצות לשים שמלה, אז אופציה טובה זה שורטס מתחת, אף אחד לא רואה וגם אפשר לשים שם חפצים אישיים.

“אחי, מה יש לך??”

תדאגו לחברים שלכם. אלכוהול, סמים, עייפות. כל אלה יכולים להשפיע בצורה קשה מאוד על אנשים. אז לשים לב לחברים שלכם. במידה ואתם מחליטים מראש שאתם מתפצלים אז תקבעו נקודת מפגש נוחה. אל תהססו לפנות לעזרה ראשונה במידה וצריך, הם מודעים טוב מאוד למה שאנשים עושים בפסטיבלים ויודעים לטפל בבעיות שצצות. תזכרו- קודם כל בטיחות ובריאות! כמעט בכל פסטיבל גדול בעולם אנשים נפצעים, או גרוע מכך- נהרגים. אז תשמרו על עצמכם. בשביל עוד הרבה פסטיבלים שיבואו עלינו לטובה =)


[:]


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם