יותר מזל משכל: כך פסטיבל “DGTL” ניצל מפשיטת רגל

Nelly Pavlovna | 28.04.2020 3550

שתפו את החברים

וירוס הקורונה המעיק הורס לנו תוכניות כבר מתחילת חודש מרץ. אינספור אירועים ופסטיבלים ברחבי העולם בוטלו או נדחו והשאירו את המעריצים עם חור גדול בלב אך גם בכיס.
רבים מהפסטיבלים האלה בוטלו לגמרי, חלק נדחו למועד מאוחר יותר השנה ואחרים הכריזו חגיגית כי הם יחזרו בשנה הבאה עם תאריך נעול וחתום.
עם ביטולי האירועים, מעריצים רבים ציפו לקבל בחזרה את הכסף שלהם, מאחר וזה כמובן הדבר הנכון לעשות. אך לרוע המזל, פסטיבלים רבים לא הציעו החזר כספי אלא רק כרטיס חלופי לשנה הבאה.
באופן לא מפתיע, רבים מרוכשי הכרטיסים זעמו וטענו כי אינם מעוניינים בהחלפת הכרטיס לשנה הבאה ודרשו לקבל את כספם בחזרה. יש לזכור כי עלות הכרטיסים של פסטיבלים רבים, בניהם טומורולנד ואולטרה, יכולה להגיע לאלפי דולרים וזהו כמובן סכום שיכול לעזור מאוד לאנשים בתקופת האי-ודאות הנוכחית.
פסטיבלים רבים אף הפצירו ברוכשים להשאיר את הכרטיס ולהראות בזאת את התמיכה שלהם ואת האהבה לתעשייה שנפגעה קשות מהמגיפה העולמית.

פסטיבל טכנו אחד שיש לו יותר מזל משכל הוא “DGTL” באמסטרדם אשר אמור היה להתקיים בחודש אפריל וכמובן בוטל. מסתבר שכאשר הם חידשו את הביטוח שלהם, עובד כלשהו סימן בטעות את סעיף המגיפות ובזכות כך הפסטיבל יאבד הרבה פחות ממש שהיה מאבד אלמלא הביטוח הזה וכך הוא בעצם יכול להציע למעריצים החזרים כספיים ללא סכנה ממשית לקיומו.
“כאשר חידשנו את פוליסת הביטוח שלנו,” מספר טום וולדויס, שותף מייסד באפנקוי איבנטס. “אחד העובדים סימן בטעות פחות או יותר את סעיף המגיפות בטופס. אנחנו מקבלים בחזרה בערך 70% מה-2.3 מיליון דולר שהשקענו. אחרת זה היה יכול להיות רע מאוד.”

ומדוע הרי שפסטיבלים אחרים לא יחזירו את הכסף אם האירוע עדין לא התקיים?
אז התשובה היא פשוטה מאוד. כולנו מכירים מישהו שביטל חתונה נכון? וכל הפיקדונות שהלכו לטמיון? אז דמיינו שפה זה עסק של מאות אלפי מבקרים ואופרציה שנמשכת לכל אורך השנה. תחשבו על הפיקדונות המטורפים (בין היתר לאמנים), השיווק, הצוות שכבר עבד במלוא המרץ על האירוע ועד המון הוצאות שוטפות אחרות. במצב כזה, אם אלפי אנשים יבקשו בחזרה את הכסף שלהם זה ינחית מכת מוות על ההפקה. לכן, תחשבו פעמיים לפני שאתם מבקשים החזר על הכרטיס שלכם לכל פסטיבל או אפילו הופעה מקומית. זה הזמן לתמוך בתעשייה שאנחנו כל כך אוהבים ומתגעגעים בשביל שלכולנו תהיה רחבת ריקודים לחזור אליה כאשר הכל יחזור לקדמותו.

קרדיט תמונה: Albert Lalamaiev

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם