דבורה דה לוקה לא מתביישת לדבר על בריאות הנפש

Nelly Weissfeld | 11.01.2022 2350

שתפו את החברים

המפיקה והדיג'יית המצליחה דבורה דה לוקה חלקה לאחרונה פוסט אישי מאוד לגבי המאבקים שלה בנושא בריאות הנפש והטיפול. הקריירה של הבחורה האיטלקייה נסקה מאוד בשנים האחרונות ובהחלט הציבה אותה כאחת מכישרונות המינימל טכנו הגדולות של התעשייה. כמובן שלהצלחה גדולה יש גם מחיר ודבורה מדברת על מה שזה גבה ממנה לאורך הזמן, במיוחד בתור אישה. אמניות רבות בתעשייה, דוגמת נינה קרביץ ואליסון וונדרלנד גם הן דיברו על הקשיים הנפשיים שעבודה מהסוג הזה מביאה איתה. דבורה בת ה-41 נמצאת בתעשייה המאתגרת הזו כבר שנים רבות והפעם, ממש לפני חג המולד, היא החליטה לחשוף כי גם היא עוברת טיפול וממליצה לאחרים לפנות לעזרה, אם הם מרגישים כי הם זקוקים לה.

 

"בכל פעם שאני בוכה, פיליפו (הכלב שלי) רץ אלי ומלקק אותי כדי שאני אפסיק. כל הכלבים עושים את זה, כי הם מרגישים את הצער שלנו ולא רוצים שאנחנו נסבול. יש הרבה דברים שגורמים לי לבכות: סבתא שלי, כלבים באופן כללי אבל במיוחד אלה שסובלים, וכשאני חוזרת מפגישת טיפול (אני הולכת לפסיכולוג וכשאני יכולה, אפילו פעמיים בשבוע). אני אומרת את זה בגלל שיתכן וחלק מכם מתביישים לבקש עזרה, להודות שאתם צריכים מישהו שיקשיב או רק מישהו לדבר איתו קצת. אני משוכנעת שהדעה הרווחת לגבי החיים שלי ושל אלה שעושים את אותה עבודה היא שאנחנו קופצים מסופ"ש אחד לשני מבלי בעיה קיומית אחת מפאת הרווח, העוקבים והתהילה.
האמת היא אחרת, לפחות כשזה מגיע אלי. העבודה שאני אוהבת מאוד עלתה לי הרבה. לדוגמא, זה עלה לי בחיים האישיים שתמיד הזנחתי והייתי משוכנעת שכל מי שלידי היה חייב להבין אותי, לעקוב אחרי, למלא את החלל החסר ולקבל את ההחלטות שלי. החל מסיבוב הופעות מטורף ללא הפסקה במקום רחוק ועד לקנייה של דברים לא נחוצים שרק באו להראות לעצמי את החוזק הכלכלי שלי (כל הזמן הזה הצדקתי שאני צריכה את זה לקריירה שלי), אבל בסופו של דבר זה הרס את הזמן הפנוי המועט שהיה לי כי רדפתי אחרי הדברים האלה. המשפחה שלי, שאני בקושי רואה כי אני מנסה להספיק הכל בארבעה ימים חופשיים. להיות אמא : כשהקריירה מצליחה, אי אפשר לעצור את זה, אז דוחים בשנה ואז בשתיים ואז בחמש.. ויום אחד את מתעוררת ואת מעל 40. זה לא מאוחר מדי אבל גם לא מוקדם מדי.

ללכת לטיפול עזר לי לפתוח דלתות שלא חשבתי שיש. באופן אישי, אני שמחה שהתחלתי את הדרך הזו כי בכל פעם שאני מתיישבת בכיסא הזה, אני יודעת שהיא תעביר את ה-60 דקות האלה בלהוריד משקל מהלב שלי שבמשך שנים מנעו ממני מ"לנשום" בדרך קלה רק בגלל שאני לא מבינה אותם, כי אין לי את הכלים לפרש אותם. בכל פעם היא מדהימה אותי, כי היא מקשיבה למשפטים שלי, למחשבות שלי והיא מפרקת את זה כדי לפשט את זה עבורי, ואכן זה הופך לפשוט. ואז אני הולכת הביתה ואני חושבת על כל הדברים שנאמרו לי, וכמו שאמרתי – אלו מפתחות שפותחים דלתות שלא ידעתי שיש בעבר.

אם הברז שלכם דולף, תתקשרו לשרברב, אם זו הנשמה שלכם שדולפת, אל תתביישו להתקשר לבעל מקצוע בשביל זה גם."

 

 

 

 

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם