דיוויד גואטה

למה חטף דיוויד גואטה ביקורות על הופעה בערב הסעודית?

Nelly Weissfeld | 4.01.2022 2576

שתפו את החברים

לדיוויד גואטה יש היסטוריה ארוכה עם ערב הסעודית. המפיק הצרפתי היה מהאמנים הראשונים שהורשו להגיע בתקופה שהמדינה נפתחה לראשונה לתיירות ולהופעות בידור. בשנת 2018, גואטה הופיע ב – Formula-E ושנה לאחר מכן בפסטיבל MDLBEAST בבירה -ריאד. האירוע נחשב לפסטיבל המוזיקה הגדול ביותר באזור אך הוא חטף ביקורות רבות מכיוון שנטען כי המדינה פוגעת בזכויות אדם וכל המפורסמים שנכחו באירוע גם הם חטפו אש. בשבוע שעבר, דיוויד גואטה הופיע בפסטיבל בפעם השנייה וגם הפעם הביקורות לא איחרו להגיע. עם זאת, גואטה לא חשש לרגע לענות לכל המבקרים ולהביע את דעתו על העניין.

"אני לא מנגן בשביל פוליטיקאים, אני מנגן בשביל אנשים. אם הייתי מנגן רק במדינות שאני מסכים עם המנהיגים הפוליטיים שלהן, הייתי כנראה נשאר בבית."

אל גואטה הצטרפו בפסטיבל הענק גם טייסטו, מרטין גריקס, דיג'יי סנייק ועוד.

ביקורת נוספת אל האמנים טענה כי שילמו להם הרבה מאוד כסף על מנת שיבואו וזאת כדי לכפר על הביקורות לכאורה.

"אני לא אומר את מה שאני אומר כי משלמים לי." ענה גואטה. "אתם יודעים, משלמים לי בכל מדינה, אני יכול לעשות כסף בסעודיה, באמריקה, באירופה, באמריקה הלטינית. אני רוצה שתהיה לי את האפשרות לנגן בשביל האנשים בכל מקום שאני הולך אליו. אבל אז, שאני לא אסע לסין? שאני לא אסע לארצות הברית כי לפעמים אני לא מסכים עם מלחמות שמתרחשות?"

 

הפסטיבל היה אחד מהאירועים הראשונים בערב הסעודית, בו נשים וגברים הורשו להתרועע יחדיו. בשנת 2018 המלך סלמן נתן לבן שלו וליורש – הנסיך מוחמד בין סלמן את הסמכויות להשליט שינויים בממלכה השמרנית. וכך, נשים הורשו לנהוג, הופעות מוזיקליות החלו להתקיים, נפתחו אולמות קולנוע ועוד מגוון שינויים שהיוו התפתחות דרמטית במדינה. "הייתי שמח להיות שם." גואטה סיפר. "כמובן שיש עוד הרבה דברים שצריך לעשות כדי לשפר את המדינה אבל אני חושב שהם ממש נפתחים והולכים לכיוון הנכון. לדוגמא, לפני ארבע שנים, נשים אפילו לא הורדו לנהוג והיום הן יכולות לבוא להופעה של דיוויד גואטה ולרקוד, זו אבולוציה ענקית. אני אומר, אם אנשים צעירים רוצים אותי, אני אהיה שם בשבילם."

 

גואטה הקליט סט מיוחד ללא קהל על במה צפה במים של הלובר באבו-דאבי והוא ישודר בעמודי המדיה החברתית של המפיק בערב השנה האזרחית החדשה. ההופעה המושקעת כללה יותר מ-500 התקני אור ולהבות בגובה של 20 מטרים שירו אל השמיים. "המתחם הזה היה אחד הדברים הכי יפים שאי פעם ראיתי". סיפר גואטה.

תמונה ראשית: Rukes

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם