דאש ברלין בתל אביב: אוסף של בחירות נכונות

בר מנור | 9.10.2017 5795

שתפו את החברים

[:IW]בלב ליבה של תל אביב, תחת סככו העצום של האנגר 11 ההיסטורי, חגגו אלפים את פתיחת חג הסוכות ברייב מעולה בניצוחו של המאסטרו דאש ברלין. באמצעות לוקיישן מדויק להפליא, ליין אפ הולם ופרופרמר אדיר שיודע לכבוש את קהל, מה שנדמה כעוד הפקת EDM בתל אביב התוססת הפך למודל חיקוי לרייבים שיבואו. גם השנה שלחנו את מנהל מגזין הבית שלנו, בר מנור, לסקר את ההפקה הנוצצת ביותר של סוכות 2017.

"השעה הראשונה הציגה בעיקר יכולות מצוינות והבנה עמוקה במה שבדיוק פופולארי בסצנה כרגע"

התעצמותה של הנוכחות הישראלית בסצנת ה-EDM בשנתיים החולפות הראתה את כוחה שוב כשהנחיתה בחמישי האחרון את דאש ברלין ואת הצמד דימיטרי ונגילס וויימן בתל אביב. באירוע שלקח חלק בשעות הלילה של ערב החג, ניגנו לצד הכוכבים הבינלאומיים גם אמנים מעולים מהסצנה המקומית, הלוא הם דור דקל (Hoox) ומתן קדוש (VINI VICI). הישראלים פתחו וסגרו את האירוע בהתאמה ואליהם כמובן, נגיע בהמשך.

כשמדברים על ערב כזה אי אפשר שלא להתחיל בבחירת הלוקיישן לאירוע.
האנגר 11 הייתה בחירה נפלאה של המפיקים הוותיקים, שבחרו במקום עקב החלל הרב שהוא מציע לצד מידור מתאים, מיזוג האוויר והמיקום הנאה שלו בנמל. כל האלמנטים הנכונים האלו העמידו בסיס טוב ואיתן להצלחת ערב החג האמיתי של הרייברים.

22339058_1118855148217153_7235293440695928733_o

אחד הדברים שללא ספק תפסו את העין בהופעה היה הקהל ההטרוגני להפליא. הקהל, שהורכב מקשת רחבה של גילאים: גילאי 18 וצפונה אשר מילאו את הרחבה המרכזית, דרך בני 23 ומעלה שחלקם נהנו ממתחם ספות מוגבה שמודר עבורם ועד למספר קבוצות מקסימות של גברים ונשים בשנות ה- 30 וה- 40 לחייהם ואף יותר שבאו להנות מערב מיוחד של מוזיקה, דבר שתמיד כיף לראות בכל רייב מחדש.

הערב שלנו נפתח בהובלת דור דקל. בעוד שהתורים מתקדמים בזריזות אל תוך ההאנגר הגדול, דקל סיפק סט מונוטוני ובנאלי למדי עבור אלו שהקדימו במיוחד- סט פתיחה מחמם ותו לא. ההפתעה האמיתית הגיעה בקירוב לשעת חצות בה עלו ונגילס וויימן השוודים שניגנו סט מצוין בעל רגעי שיא מעניינים. לצד עבודות מחודשות ללהיטים מוכרים כמו “Wake Me Up” של Avicii, רימיקס של Don Diablo ללהיט Let Me Love You”” הפופולארי של DJ Snake וגם העריכה של Alesso ל- “”Pressure, שובצו להן קלאסיקות מצוינות של הצמד כמו “Id 2″, Legacy”” ו- “Sunlight”. רגע אחד שיהיה זכור לרבים הוא אותו אחד שבו נוגן Payback האגדי והנוסטלגי, הקולאב המפורסם של השניים עם סטיב אנג’לו הכישרוני. השניים העמידו הופעה טובה מאוד שללא ספק עמדה ברף שהציב להם הקהל הישראלי. לאחר סט נפלא באורך של שעה וחצי השוודים נפרדו לשלום בהתלהבות רבה מהישראלים שבמקום- נדמה שהם היו מרוצים מאוד מקהל הבית, אותו הם פגשו לראשונה.
22339520_1118855044883830_2581370874435177525_o

אחרי שבועות של ציפייה רגע השיא הגיע. הכוכב ההולנדי צץ לבמה שעה וחצי לאחר חצות ופתח הכי חזק שרק יכל ומשם הגביר והגביר. ג’פרי AKA דאש ברלין העמיד סט משובח שהיה בו הכל- הסט הורכב משעתיים נפלאות של מוזיקה אלקטרונית טהורה, בה העמיד ג’ף מגוון יצירות של הסצנה מהעשור האחרון. השעה הראשונה הציגה בעיקר יכולות מצוינות והבנה עמוקה במה שבדיוק פופולארי בסצנה כרגע. ג’פרי ניגן סט בדרך המאפיינת אותו: אין ספור רימיקסים מעולים והרבה יצירות אלקטרוניות פופולאריות לצד עריכות מחודשות עצמאיות. למרות שציפיתי בכיליון עיניים לרימיקס ההארדסטייל המסורתי של ” heaven” הקלאסי של DJ Sammy שלא הגיע, היה שם הרבה מעבר שכיפר על היעדר הטראק. החלק הראשון והמרכזי של הסט היה חי, תוסס ורווי בעבודות מחודשות כמו זו שעיבד ללהיט של Diddy ו- – Dirty Money “Coming Home”, וכמובן גרסתו המפורסמת ל- “Faded” שלAlan Walke’- שגרמה לקהל לשרוק מהתרגשות עוד ברגעיו הראשונים במקום. בחירות חכמות נוספות נעשו כאשר ניגן את “we are legends” של Hardwell & kaaze, ו- “Calling” של Ingrosso & Alesso, טראקים קלאסים שמצליחים בכל פעם מחדש בארץ. בנוסף לאלו, דאש דאג לפלפל את הסט עם כמה מנשקיו החדשים והנוצצים כמו “Home” ואף לזרוק צמידים ייחודים ישירות מפרק ידו אל הקהל הנלהב שלא יכל לעמוד בקסם האישי של האמן ונשבה בו. השעה הזו העניקה לקהל הבית בדיוק את מה שהיה זקוק לו- סט בועט מלא במקצבים, פרוגרסיב ולהיטים נפלאים ממגוון השנים האחרונות.


הרעיד את המקום- “Faded” המחודש.

השעה השנייה הייתה כמעט כולה של ג’פרי ויתר הצוות של המותג דאש ברלין. יצירות כמו “Here Tonight”, “We Don’t Belong”, “Man On The Run” ו- “Shelter” העניקו לסט טוויסט מצוין שזרק אותנו כמה שנים לאחור. חלק ניכר משעה זו הוקדש לרצף קלאסיקות ישנות שהעלו למבוגרים שבקהל זיכרונות מתוקים.

לקח אותנו אחורה בזמן, “Shelter”.

אומנם עוד לא הבנתי אם זה היה החיבור הפנטסטי של ג’פרי כאמן לקהל הישראלי או בחירת הטראקים המשובחת שלו לאותו ערב, אבל דבר אחד אני יודע בוודאות: דאש ברלין הוא פרופורמר מצוין שאוהב להתרגש, לשמוח, לרקוד ולהשתולל יחד עם הקהל שלו בכל טראק מחדש. הניצוץ המדבק הזה שקיים בו גם אחרי 11 שנים של הופעות מסביב לעולם הצליח לרגש אותי ואת הקהל הרחב שסיכם את ההופעה בתשואות עצומות שנשמעו בכל עבר כאשר בחר לנגן את הלהיט שלו “Till The Sky Falls Down” בתור הטראק המסכם.

מיד לאחר מכן עלה מתן קדוש, נציגו של המותג “Vini Vici” הישראלי העולה.
מתן פתח את ההופעה עם הקולאב החדש של הצמד עם W&W, ” Chakra”, שסוחף את העולם להתעניינות אדירה בכל הקשור לפסיי טראנס בשנה האחרונה. לא הרבה חידש הסט, אך במידות רבות נדמה שהוא אפילו לא היה צריך. הסט שכלל את כל חביבי הקהל הישראלי- “Great spirit”, ” The Tribe”
והחידוש שלהם ל- ” Free Tibet”, הרגיש כמו “וידוי הריגה” של כל האנרגיות שעוד איך שהוא שרדו את הסט של דאש, והיה הסט הישראלי הטוב ביותר שהאירוע יכל להיחתם בו.


מעירים את השבט בטומרולנד ועושים המון כבוד- “VINI VICI”

אם אצטרך לסכם בכמה משפטים את ההפקה הזו, אין ספק שאתחיל ואגיד שכולה הייתה עניין של בחירות נכונות. ההפקה שבחרה בלוקיישן מצוין, האמנים שהביאו סטים ייחודיים שמבטאים את עצמם, דאש שחיבר סט שהיה תפור במידותיו על רצונות הקהל הישראלי וכמובן הליין אפ שהורכב בכובד ראש. אומנם וינגלס וויימן למשל, הם לא השמות הראשונים שיעלו למפיק ישראלי להנחית בנתב”ג, אבל בסוכות הזה הוכחנו שבאמצעות אהבה אמיתית למוזיקה- הכל אפשרי.

“Megatickets” מודה לכל האמנים הבינלאומיים והישראליים כאחד שנתרמו להצלחתו של האירוע ואיך אפשר שלא – לכם, הקהל הישראלי שהופך כל הופעה לפצצת אנרגיה מתקתקת. ביחד, אנחנו מראים לסצנה איפה ישראל על המפה.

אז עד הרייב הבא- חג סוכות שמח, ישראל!
[:]


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם