Crystal Lake: “דפקון1 זה חלום שמתגשם עבורנו”

בר מנור | 17.04.2018 6587

שתפו את החברים

ישבתי לשיחה עם שניים מיוצרי ההארדסטייל הישראליים הכי מצליחים בארץ ולאחרונה – גם בחו”ל. בין זמן-אולפן שסיפק להם כמה קולאבים של עשרות מיליוני האזנות לבין ההופעה הקרבה באחד מהפסטיבלים הכי מפורסמים בעולם, קריסטל לייק על המפה והם דואגים שכולם ישמעו לגבי זה. אלכס ופול תחת זכוכית מגדלת:

הם עלו ארצה בגיל 6 מסנט פטרסבורג שברוסיה הקרה, התמקמו שניהם בעיר הבירה ואף לקחו חלק באותה קייטנה, אך הכירו רק באוטובוס בו התפתחה תגרה עקב הערות גזעניות שנאמרו לכיוונם. כיום, אחרי 19 שנה של עבודה קשה- אלכס ופול הם הלב הפועם של ההארדסטייל הישראלי.אם לקחתם חלק באחד מהרייבים המרכזיים בישראל בשנתיים האחרונות, אין ספק שהשם הזה יצלצל לכם מוכר- “Crystal Lake” (קריסטל לייק), הוא אותו פרויקט הארדסטייל מיוחד במינו שנפתח לפני כשני עשורים על ידי אלכס ופול, יוצרים מוכשרים שהספיקו להפיק כמה מהפנינות הכי יפות שראה הז’אנר בשנים האחרונות- והם לא הולכים לעצור בקרוב. לאחר שהוחתמו בלייבל הגדול ביותר בעולם להארדסטייל כיום- “Dirty Workz” (דירטי וורקס) והכריזו על הופעתם הקרובה בפסטיבל ההארדסטייל הכי מפורסם בעולם, נדמה שכל העבודה הקשה סוף סוף השתלמה, אבל זו רק ההתחלה.

אלכס: “הטראק הראשון שיצא בלייבל נקרא ‘Gravity’. אנחנו משלבים בו אלמנטים של מוסיקת חלל, פסקולי מדע בדיוני, פסיי טראנס והרדסטייל.” הוא מציין ומוסיף כי ישנם טראקים נוספים אך בתהליכי יצירה ולכן הוא מנוע מלפרט.


טראק הבכורה, Gravity.

בואו נלך לרגע אחורה בזמן. זו לא הפעם הראשונה שטראק מסמל עבורכם הצלחה.

אלכס: “אמת, שיתפנו פעולה יחד עם Headhunterz  בטראק ‘Live Your Life’,  DJ Isaac  ב ‘Stick Em’ והרמיקס שלנו ליצירה של  -Steve Aoki ‘Can’t Go Home’.” פול מוסיף: “הקטעים האלו פתחו לנו את הדלת לסצינה העולמית. הם העלו את רף הציפיות שלנו מעצמנו וגרמו לנו לעבוד קשה מאד כדי להמשיך את המומנטום שנוצר.”

איך בעצם הכל התחיל?
פול: “הכרנו בקייטנה בגיל מאד צעיר, הייתי בן 12 ואלכס בן 11. בגלל שהיינו עולים חדשים יצא לנו להיתקל בהרבה מקרי גזענות והקנטות.” הוא משתף. “יום אחד בדרך חזרה מהקייטנה התפתחה תגרה באוטובוס עם אחד מאתנו, לא זוכר כבר מי בדיוק זה היה, אבל היינו שם אחד בשביל השני ומאז אנחנו פשוט חברים טובים.”

באיזה שלב המוזיקה נכנסה לחייכם?
“התחלנו ליצור מוסיקה בגיל 15, היינו בני נוער בתקופת התיכון; סוג של אווט-סיידרים שסלדו מכל מה שהיה מקובל ועם המון אהבה למוסיקה מחתרתית וחזקה” הם משחזרים.

“התלבשנו והתנהגנו קצת שונה. התחברנו לאנשים שהיו בראש אחר מהמיינסטרים. אפשר לומר שזו הדרך שלנו לבטא את עצמינו ולתת לגיטימציה לזה שאנחנו הולכים נגד הזרם.”

אלכס מספר: “התחלנו ליצור מוסיקה בנפרד למרות שכבר היינו חברים טובים.”
פול: “לקחתי שיעורי נגינה על אורגן במשך שנים רבות ויום אחד החלטתי שאני קונה סינטיסייזר מקצועי והולך להפיק באמצעותו מוסיקה מקורית – לקח לי שנתיים של עבודה מפרכת ברשת מזון, אבל בסוף הצלחתי לחסוך מספיק כסף עבורו. בהתחלה הפקתי ‘Happy Hardcore’ .” הוא נזכר.
“כל תהליך היצירה נוצר על אותו הסינטיסייזר, ללא מחשב, ללא עיבוד מיקס-נטו הקלטות חיות של שכבות מוסיקה שבסופו של דבר יצאו לטייפ קסטה.. מחתרתי כבר אמרנו?” הם צוחקים.

אלכס: “אצלי זה היה קצת אחרת.” הוא עונה.
“קיבלתי מחבר לתיכון את תוכנת ההפקה הראשונה שלי. אחרי ששיחקתי איתה מעט בבית, פתאום נפל לי האסימון – אני יכול להפיק מוסיקה מאפס, לבד בעצמי! זה היה רגע שאני לא אשכח אף פעם, כי מכלום פתאום היה משהו והמשהו הזה (למרות שהיה ממש גרוע בדיעבד) נוצר על ידי ילד בן 15 בלי כסף, ציוד או ידע, רק סקרנות. הצעד הבא היה לקנות צורב דיסקים ולהתחיל להפיץ את “יצירות המופת” האלו לחברים המסכנים שלי, שבתגובה ירדו עלי. למזלי זה נתן לי את הדרייב להוכיח לכולם שהם טועים, ומאז זה ממשיך. כבר 19 שנה” הוא מסכם בחיוך. “בשלב מסוים הבנו שאם נשלב את הידע של פול בניגון וכתיבת המלודיות לצד הפן הטכני שלי, נוכל ליצור משהו גדול יותר. וזה היה הרגע בו נוצר “קריסטל לייק”.

 

פול: “התחלנו להפיק ביחד ב- 1999. בתקופה הזאת לא היו קורסים, לא חברים שעסקו בתחום ובטח שלא סרטוני יוטיוב. אני לא חושב שבכל יו טיוב היה קיים” הוא מתבדח.


“למדנו דרך האוזן שלנו ובעזרת Ebooks שהורדנו מהרשת. הכל נעשה עם ציוד בסיסי ופרימיטיבי מאוד. זוג רמקולים ב 200 ש”ח והמון קופסאות ביצים על הקירות כדי לקבל אקוסטיקה בסיסית.” 
אלכס: “זה אמנם עשה את כל העסק להרבה יותר ארוך ומסורבל, אבל לא ידענו את זה אז וגם לא היה אכפת לנו כי היינו חדורי מטרה להצליח.”


ההצלחה מדברת בפני עצמה, Say Goodbye.

ולאחר שנים של ניסוי וטעייה, עבודה מייגעת באולפן והרבה מוטיבציה זה הצליח. הגעתם לכמה הישגים מרשימים!

אלכס מחייך בצניעות ומשתף: “אחד מהרגעים הזכורים לי ביותר התרחש כאשר חזרנו להופיע בפסטיבל הארדסטייל שלפני עשור נסענו אליו כטיול אחרי-צבא. טסנו כדי לחוות את התחושה של פסטיבל הארדסטייל ועשר שנים לאחר מכן אנחנו על הבמה של ה- ‘Q-BASE’, זה היה מדהים”.ועכשיו, אחרי שהרזומה מעוטר בכמה הישגים מרשימים כמו הופעות במסגרות כמו Life In Color ו- Mysteryland, אתם מצרפים אחד נוסף- ההחתמה הגדולה בדירטי וורקס. איך זה מרגיש? איך זה קרה בכלל?

אלכס:” זה צעד ענק עבורנו וכמובן לסצינת ההארדסטייל בישראל. עד כה החתמנו קטעים בלייבלים מפורסמים כמו ”Spinnin’, ‘Armada’, ‘Mainstage’, ‘Hard With Style ועוד. הפעם זה שונה לחלוטין- אנחנו נחשבים כאמני הבית, אנחנו חלק מהדבר הזה, מצאנו מותג שמאמין בקריסטל לייק.” וזה לא סתם דבר. אלכס ופול כיום לוקחים חלק באחד מהלייבלים הנחשקים ביותר בעולם ההארדסטייל ואחד מהמתפתחים בתחום ה-EDM ככלל. כיום החברה מובלת על ידי Coone. אחד מהיוצרים המוערכים ביותר בעולם, מככב ברשימת מאה הטובים ביותר בתחומו של ‘DJ MAG’ ובעל עשרות סינגלים לצד 5 אלבומים. שמותיהם של אלכס ופול מעתה ימנו לצד כוכבי הנבחרת שהוא בנה כמו : Isaac ,Da Tweekaz, Wasted Penguinz ועוד מותגי על אחרים.

פול: ” תראה, עברנו מסע”.
אלכס: “היו לנו מספר שנים שבהן זזנו בין כמה ז’אנרים שונים, אולי כדי לחפש עוד כיוון אומנותי, לראות אם יש נישה שעוד לא נגענו בה ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתחברים אליה.”
פול ממשיך :”ביג רום, פרוגרסיב והאוס. בשום מקום לא מצאנו חיבור דומה למה שיש לנו עם הארדסטייל. אז התיישבנו באולפן אחרי תקופה לא קצרה ופשוט עסקנו בליצור הארד טוב כמו פעם.”
אלכס:” הכל זרם בקלילות, קטעים זרמו יותר, רעיונות הגיעו והלכו. לפני ששמנו לב מצאנו עצמנו מקבלי מיילים אחרי מספר שיחות שניהלנו עם התותחים הכבדים של התחום, בין היתר זה היה קון שרצה להמשיך איתנו הלאה”.

ומה הלאה? איך ממשיכים מכאן?
אלכס: “ההופעה הבאה שלנו בארץ היא בליין הImmortality ומיד אחריה אנחנו ממריאים להולנד לייצג את ישראל בפסטיבל ה- Defqon 1!” הם חושפים בהתרגשות.

מדהים! זה בטח חלום שמתגשם.

אלכס ופול מסכימים: “ללא ספק, עוד מטרה בדרך החלום הגדול באמת: להעביר את המוסיקה שלנו לכמה שיותר אנשים בעולם- לקבל הכרה בינלאומית, להופיע בבמות הכי גדולות ולייצג את ההארדסטייל הישראלי בעולם”.

*פסטיבל ה- Defqon 1 של חברת Q-dance הינו אירוע דגל מכונן בתעשיית הסגנונות ‘הקשים’ יותר בתעשיית ה-EDM. החברה מריצה את האירועים הגדולים ביותר בסגנונות אלו ובראשם כמובן דפקון המפורסם, בו לוקחים עשרות ומאות אמנים. בשנת 2017, התארחו כ-200,000 איש בגרסאותיו השונות.


אז מי ההשראות שלכם? מי הם היוצרים שמציתים בכם את האש?
אלכס ופול: “הרשימה ארוכה. כמה מהם בהחלט יהיו: “Headhunterz, Wildstylez, DJ Isaac Noisecontrollers, Brennan Heart, Coone, Scooter, Dune, KSHMR, Hans Zimmer, TNT, Showtek, Above & Beyond וזה רק התקציר.”


נשארים נאמנים לסגנון, קריסטל לייק.
אם יכולתם להשתתף בעוד קולאב, עם כל אמן שתרצו בעולם- מי זה היה?

אלכס ופול: “אם היית שואל את אותה שאלה לפני מספר שנים היינו בוחרים ללא היסוס ב-Headhunterz, אבל מאחר וכבר שילבנו כוחות בעבר- היינו בוחרים בראפר ‘ICE-T’ לו היינו מאזינים בתור ילדים, זו בחירה שיכלה להיות סגירת מעגל משעשעת.”


שילוב כוחות מצוין – Headhunterz & Crystal Lake.

כמה מילים לבני 15 שרוצים לפרוץ גם הם?
אלכס ופול: “מוסיקה טובה יודעת להעביר רגש וסיפור. תכוונו לשם ותשלבו את זה עם מיתוג טוב. לייבלים גדולים רוצים לראות אמנים עם חזון- לא רק מוסיקה טובה, ולא רק מיתוג – אלא שילוב של 2 הדברים וחזון לעתיד.Crystal Lake מנצלים את ההזדמנות כדי להזמין אתכם להופעת הבכורה שלהם בפסטיבל ההארדסטייל הגדול בעולם, על במת ה-UV, של דפקון 1. בתאריך ה- 23 יוני, יום שבת בשעה 17:00!המשיכו לעקוב אחרי ההרכב גם ברשתות החברתיות!
Spotify: https://open.spotify.com/artist/5DzNxD4vwCDEIa20oEzB9l

Facebook: https://www.facebook.com/crystallake.music

Instagram: https://instagram.com/crystallakemusic

Official website: https://www.c-lake.com


חברת מגה טיקטס, המגזין ואני – בר מנור מאחלים הצלחה רבה לצמד, עלו והצליחו!

 

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם