האם ככה יראו המגבלות בהופעות והפסטיבלים בישראל?

בר מנור | 26.02.2021 2349

שתפו את החברים

האם זו השעה שכולנו חיכינו לה? לאחר כמעט שנה בה מגבלות הקורונה שינו את חיינו מקצה לקצה- נדמה כי האור בקצה המנהרה מתקרב במהירות שיא. במהלך הימים האחרונים, ראש ממשלת בריטניה אישר מתווה בו יחזרו הפסטיבלים והפאבים לפעילות. כתבנו, בר מנור, מביא את כל הפרטים על התוכנית שמסעירה את עולם התרבות העולמי.

בוריס ג’ונסון, ראש ממשלת בריטניה המכהן אישר מתווה אשר מפיג רוח חיים בעולם התרבות, הספורט ואיך לא- הפסטיבלים, המועדונים וסקטור חיי הלילה.


על פי המתווה, השלב הראשון יחנך בשחרור מגבלות לבתי ספר ותיכונים. לאחר מכן, תתקיים פתיחה מדורגת ומבוקרת של מספר מוסדות ומקומות- בין היתר הפאבים והמסעדות. הדבר יבוצע בהתאם לרמת התחלואה ומצב הקורונה בממלכה המאוחדת. מצב קיצוני או החמרה משמעותית בו, עלול לבלום את פתיחת המקומות המצוינים מעלה.

לפי התקשורת העולמית, התאריך המיועד לפתיחת הפאבים, המועדונים, המסעדות ואיך לא- ההופעות והפסטיבלים- הוא ה-17 במאי. כאמור, הדבר תלוי במצב התחלואה אך גם בהנחיות נוספות.

  • נכון לרגע זה, ההנחיות למקומות סגורים קובעות כי האחרונים יאכלסו בתפוסה של עד 50% מהניתן במקום או 1,000 איש- הנמוך מבין השניים.
  • אירועים בשטח פתוח לעומת זאת, יפתחו ויוכלו להכניס לשעריהם בתפוסה של עד 50% מהמקום או 4,000 איש, הנמוך מבין אלו.
  • מתקנים גדולים יותר, כמו אצטדיוני כדורגל לדוגמה, יורשו להכיל עד 10,000 איש או עד 25% תפוסה, כאשר הנמוך מבין השניים הוא הקובע את כמות האנשים הניתנת לאכלוס במקום.


נכון לרגע כתיבת מילים אלו, בריטניה חיסנה באופן מלא 624,000 אזרחים- מדובר בקצת פחות מאחוז אחד מהאוכלוסייה הבריטית. למרות זאת, נדמה כי הנהגת המדינה צופה עתיד מזהיר לאור התפתחות החיסון האנגלי ותחזיות שניתנו על ידי ממומחים בתחומם.

ישראל עם זאת, חיסנה באופן מלא כ- 34% מתושביה- האם נראה את שמי הלייב פארק זוהרים מאורים של הזיקוקים כבר בתחילת הקיץ הקרוב?

מוקדם מכדי לקבוע, אך אין לנו ספק שאנגליה מביאה לעולם סיבה גדולה לאופטימיות, אולי אפילו חיוך קטן.

 

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם