בשורה לחובבי המידברן : הפסטיבל בסכנת ביטול

בר מנור | 3.03.2019 3298

שתפו את החברים

למרות ניסיונות ההפקה לקיים את הפסטיבל, קשיים רבים מצד הקיבוץ הסמוך וצה”ל מתירים את קיומו תחת סימן שאלה גדול. כעת, אחד מהפסטיבלים המצליחים והפופולארים ביותר בישראל עומד בפני סכנת קיומית. ההפקה שקיימה לפני מספר ימים מפגש חושפני בנוגע לתהיות ההפקה, מתוסכלת כתוצאה מאי הוודאות המרחפת על ראשם.

הפסטיבל שפועל משנת 2014, תכנן לחגוג את שנתו השישית להולדתו בחודש יוני הקרוב, אך נכון לרגע זה, הפסטיבל לא יתקיים כלל וכלל- תלונות רבות מפי תושבי הקיבוץ הסמוך לאירוע, גרמו למפיקיו צרות צרורות. כעת, לאחר שנמצא פתרון חלופי לבעיית המיקום המתסכלת, המפיקים נתקלים שוב בקשיים ומזהירים מסכנת ביטול ממשית.

הגרסה המקומית והפופולארית לפסטיבל הברניג מן הבינלאומי מתקיימת מדי שנה סמוך לקיבוץ שדה בוקר. עד כה, היא הצליחה להנחית אלפי משתתפים מכל קצות הארץ והעולם בנגב החמים עבור חוויה בינלאומית עם קריצה ישראלית. אך לפי התחזיות, נדמה שהמידברנים יצטרכו להמשיך להתגעגע לחול החם ולמיצגי האמנות המרגשים.

מערכת היחסים העגומה בין תושבי שדה בוקר והפקת הפסטיבל נמשכת כמעל לשנתיים וכעת היא הגיעה לשפל חדש: מיקום הפסטיבל יצטרך לזוז עקב כמות הרעש והאבק הנפלטת ממנו. פתרון יצירתי למדי הביא לפגישה בין אנשי ההפקה המתוסכלים ואנשי ביטחון האמונים על תחום שטחי אש בצה”ל- ולרגע התקווה לקיומו נצצה בשנית. לא לקח הרבה זמן עד שנודע למפיקים, שנמצאים במרחק של ארבעה חודשים מפתיחת האירוע לקהל הרחב, כי צה”ל טרם אישר את השימוש בשטח שהוגדר כפתרון המחלוקת.

בתגובה צה”ל השיב בכלי התקשורת השונים כי השטח עדיין מסוכן לשימוש, מפאת הימצאותם של מוקשים הטמונים באדמה. שטחים אחרים שהוצעו כחלופה, נמצאו לא מתאימים לשימוש ההפקה.

מנכ”לית האירוע אשר אחראית על אלפי המתנדבים המסייעים בהקמת הפסטיבל בשטח העצום, הזהירה גם היא מביטולו הצפוי של הפסטיבל. יו”ר מועצת הנגב ושאר אמנים ובליינים שרכשו כרטיסי טיסה מבעוד מועד או אלו אשר טרחו חודשים על יצירות אמנות שונות ומשונות, עוד נלחמים לצד ההפקה על קיומו של האירוע.

אף על פי שהוצג רעיון עצמאי להזמנת חברה אזרחית אשר תמגר את תופעת המוקשים, נכון לרגע זה אגף התכנון הצה”לי טרם אישר את ביצוע הפעולה דרך גורם שלישי. למרות המאמצים הגדולים מצד ההפקה, נדמה כי מפח נפש גדול צפוי להכות במעל ל-12,000 משתתפים העתידים לקחת בו חלק.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם