האם המועדונים בברלין לא ישובו לפני סוף 2022?

צוות האתר | 30.01.2021 2226

שתפו את החברים

מועדונים ברחבי העולם היו מהעסקים הראשונים שנסגרו בעקבות הקורונה. ולכן, אין זאת הפתעה שהם כנראה יהיו מבין האחרונים לחזור ולהיפתח.
עיר הבירה הגרמנית ברלין, היא מוקד עליה לרגל של קלאברים ואנשי חיי לילה מכל רחבי העולם והיא אף מהווה שם נרדף לסצנה. בשבוע שעבר, מסרה יושבת ראש איגוד חיי הלילה הברלינאי, פמלה שובס, את התחזית שלה לגבי העתיד הקרוב של התעשייה בעיר וזו אינה אופטימית בכלל.
“מה שאנחנו מכירים ואוהבים בתור תרבות חיי לילה תלוי באינטנסיביות, קרבה, מגע, לילות של שיכרון חושים ושיתוף. כל עוד שיש סיכוי להידבקות אקספוננציאלית וסיכון למוות של אנשים מווירוס הקורונה בכל יום, אין לצפות לחזרה לרחבת הריקודים. כרגע לא ידוע איך בכלל סצנת המסיבות בברלין תחזור למה שהיתה בעבר.”

שובס קוראת להמשך התמיכה של הממשלה וטוענת כי בעלי מועדונים לא יוכלו לעבור מ-0 ל-100 אחוז עבודה בפתאומיות. היא טוענת כי אינה רואה מצב שבו חיי הלילה ישובו למה שהיה לפני הקורונה, לפני סוף 2022.
נכון לעכשיו, הממשלה מבטיחה לתמוך עד חודש יוני, 2021.

עם זאת, ישנם גורמים בתעשייה ששומרים על אופטימיות מסוימת, במיוחד לאור האביב באירופה, הנמצא במרחק של פחות מחודשיים בלבד. הבעלים של מועדון לילה האנדרגראונד הנודע “טרסור”, דימיטרי הגמן מספר כי,

“אנחנו פועלים בדיוק רב ומחשבים הכל. אנחנו מעריכים שתוכניות סיוע נוספות מהממשלה יגיעו ומקווים שהשמש תזרח שוב בחודש יולי.”

מספר אירועים מוזיקליים בגרמניה כבר הודיעו שהם לא יקיימו מהדורות בשנת 2021, בניהם המארגנים של ה- Love Parade האייקוני בברלין. בשנה שעברה, המארגנים הודיעו על החזרה של הפסטיבל הברלינאי ההיסטורי ששינה את תרבות הטכנו במדינה, עם שם חדש Rave The Planet ועם שאיפה להפקת אירוע המוני אך מתוקתק. עם זאת, לפני מספר שבועות, נודע כי בעקבות הקורונה, הוחלט להזיז את הפסטיבל מחודש יולי, 2021 ליולי, 2022.

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם