ברגהיין

גרמניה: אלו התנאים לפתיחת מועדונים

Nelly Weissfeld | 10.09.2021 2170

שתפו את החברים

לכל חובבי המועדונים בברלין – הכתבה הבאה היא בשבילכם.

עד עכשיו, המועדונים ברחבי העיר היו סגורים ורק אירועי ריקודים באוויר הפתוח יכלו להתקיים. אבל החורף הגרמני נמצא מעבר לפינה והרשויות היו חייבות להחליט מה הולך לקרות. לפני כשבוע, החליט בית המשפט האדמיניסטרטיבי בברלין כי המועדונים יוכלו להיפתח לאנשים מחוסנים או מחלימים בלבד. לא תתאפשר כניסה לאנשים שיש להם רק בדיקת קורונה שלילית.
אצלנו כמובן התו הירוק הוא כבר דבר שבשגרה, אבל עד עכשיו גרמניה נמנעה מלעצור אנשים לא מחוסנים ללכת לאירועים, אלא רק חייבה אותם להיבדק. בית המשפט קבע כי אלה עם הבדיקה מהווים סיכון גדול יותר כי למעשה אין להם שום הגנה ממשית מפני הנגיף. מספר האנשים בגרמניה שלא רוצים להתחסן ובכך מפיצים את הקורונה ומונעים את החזרה המיוחלת לשגרה הוא גבוה במיוחד והרשויות מנסות להילחם בתופעה.

מאחר וגרמניה היא מדינה פדרלית, לכל אזור יש את הסמכות החוקתית להחליט על דברים כאלה בעצמם. לכן, ההחלטה הזו תקפה רק לאזור של ברלין ולא לשאר המדינה. עם זאת, עוד מדינות הולכות בדרך הזו. מדינת North Rhine-Westphalia, שבה נמצאות הערים דיסלדורף, דורטמונד וקולון, הודיעה כי גם שם המועדונים ייפתחו. אבל כאן, תתאפשר כניסה למחוסנים, מחלימים ונבדקים בבדיקת PCR בלבד. בדיקת PCR בגרמניה עולה לפחות 50 יורו (כ-190 ₪) ולכן ההוצאה הזו לא ממש הגיונית למי שבסך הכל רוצה ללכת לרקוד. כמובן שהמטרה כאן היא לעודד אנשים להתחסן ולמנוע ממתנגדי חיסונים לטרפד את המאבק בנגיף ולהרוס את עולם המוזיקה והאירועים. קולון נחשבת לעיר מסיבות מובילה ול”ברלין של מערב אירופה”. השבוע, המועדון הנחשב Bootshaus בקולון אף הוכתר במקום החמישי בעולם במצעד המועדונים של מגזין דיג’יי מאג.

 

תמונה: Simon Tartarotti

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם