ברגהיין

הממשלה בברלין מכריזה: מועדונים הם מוסדות תרבות

Nelly Weissfeld | 12.05.2021

שתפו את החברים

הממשלה הפדרלית בברלין הכריזה באופן רשמי כי מועדונים הם מוסדות תרבותיים.

בעבר, המועדונים נחשבו "למוסדות בילוי" ביחד עם בתי קולנוע, בתי בושת, קזינו וכו', אך כעת הממשלה החליטה שהמועדונים נמצאים בקטגוריה שונה לגמרי. המהלך יגן על הקיום של מועדונים מסוימים בבירה וימנע מצבי עילות (כאשר קבוצה עשירה קונה חלקה מסוימת ומבצעת בו שינויים). בנוסף, מועדונים יוכלו להיפתח במקומות נוספים בעיר ויקבלו הטבות מס למיניהן.

ההחלטה עברה לאחר שארגון בעלי מועדונים ותומכים – Clubmission, הופיעו מול הפרלמנט בשנה שעברה וטענו כי המועדונים הם "הלב הפועם של העיר". הם הציגו ראיות תומכות והראו כי הסצנה מושכת לעיר למעלה מ-3 מיליון תיירים בשנה ומכניסה סכום עתק של 1.5 מיליארד אירו לכלכלה המקומית. הפנייה עצמה הגיעה לאחר שנה של עבודה קשה וממושכת של ה- Forum For Club Culture & Nightlife.

"עם ההחלטה של היום, הפרלמנט שולח מסר חזק ומאוחר לאומה." הגיבה על ההחלטה המשמחת, פמלה שלוס, מוועד המועדונים של ברלין. "מועדוני מוזיקה הם מוסדות תרבותיים שמעצבים את הזהות של רובעי העיר כחלק אינטגרלי של החיים התרבותיים והכלכליים. עכשיו, החוק המיושן תוקן, זה עוזר לנו לשמור על העיר חיה וכזו שאפשר לחיות בה ומגנים על המקומות התרבותיים מפני עקירה."

יש לציין כי המועדון הנחשב ברגהיין בברלין, אשר נחשב לאחד המועדונים הטובים והמובילים בכל רחבי העולם, הוכר בתור מוסד תרבות כבר בשנת 2016.

בהחלט מדהים ומשמח לראות שיש ממשלות אשר מבינות כי מועדונים, תרבות חיי לילה ומוזיקה הם לא אירועי הזרקות סמים המוניות או פעילות ילדותית שצריכה להיפסק בגיל 25. מועדונים ואירועי מוזיקה הם תרבות ופנאי לכל דבר, זהו תחביב ואף תשוקה של המוני אנשים ברחבי העולם. הגיע הזמן שעוד ממשלות, ביניהם גם בישראל, יכירו בחשיבותם האדירה של חיי הלילה לתרבות המקומית, לכלכלה ולחיי החברה והרווחה של התושבים.

בקרוב אצלנו? בואו נקווה.

 

נושמים מוזיקה אלקטרונית?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.
מכורים ממש? הצטרפו לקהילת הרייברים של ישראל

קראו עוד על: , , ,

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם