המחווה המרגשת של המועדונים בברלין

Nelly Pavlovna | 11.01.2019 3375

שתפו את החברים

בעוד שארץ ישראל מאופיינת במזג אוויר נעים ברוב ימות השנה, שמש רבה ומעט מאוד סיכוי למעלות לרדת מתחת ל-0, המצב הוא לגמרי שונה בעיר ברלין שבגרמניה.

בעוד שישראלים נוהרים בהמוניהם אל עבר עיר הטכנו וההיפסטר, קשה לנו להבין כמה באמת קר שם בחורף לעומת הקיץ היפה והשמשי שרוב המטיילים מכירים.

חודשי דצמבר-פברואר הם הקרים ביותר בשנה והם יכולים לרדת הרבה מתחת ל-0, מלווים בשלג וכפור. מזג האוויר הזה הורג מדי שנה מחוסרי בית רבים במדינות קרות מסביב לעולם והשלטונות מתקשים לפתור את הבעיה.

השבוע, התפרסמה התחזית לשבועיים הקרובים בברלין ונודע כי הטמפרטורות עומדות להיות קרות במיוחד  עם 2- מעלות בלילה. בשביל הרבה אנשים שלא יכולים להתחמם בביתם או בעבודתם, התחזית הזו היא כמעט גזר דין מוות.

למרבה המזל, שני מועדונים בברלין החליטו כי הם הולכים לסייע למחוסרי הדיור ולפתוח את שעריהם בשבילם. המועדונים שנחלצו לעזרה הם ה- Astra Kulturhaus וה- Bi Nuu אשר נמצאים בשכונת ה- .Kreuzberg-Friedrichshain השניים ייקחו כמה ימים מתוך לוח זמני ההופעות שלהם, ייפתחו את שעריהם למחוסרי דיור ויציעו להם מקום חם לישון בו. כרגע לא ידוע אם יוצע גם מזון תחת אותו האירוח.

מספר חסרי הדיור בברלין אינו וודאי, אך ההערכות עומדות על כ-10,000 איש שאין להם קורת גג.

שרה לוהמן, דוברת מצד השכונה שבו נמצאים שני המועדונים סיפרה לעיתון הגרמני “דר טגהשפיגל” : זה נהדר כשמועדוני לילה נותנים הצעות שכאלה ולוקחים תחתם אחריות חברתית. אנחנו שמחים על כל הצעה נוספת לגבי עוד מקומות לארח אנשים במזג אוויר קר וקשה.”

בהחלט מעודד לראות שמקומות מסחריים אשר נראים כביכול הכי רחוקים מעניינים חברתיים כמו חסרי בית, מתפקדים לעזרתם בשעת הצורך ותורמים מזמנם ואף מרווחיהם על מנת לעזור לאלה שצריכים זאת. מחמם את הלב.

 

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם