דיג’יי צבאי : איך עוברים את המיונים? יצאנו לבדוק

בר מנור | 24.12.2018 6461

שתפו את החברים

חולמים להיות הדייג’י הצבאי הבא? הכתבה הזו בשבילכם: ישבנו עם תומר מייזנר, אחד מהדיג’יים המצליחים בישראל והשופט הראשי של התחרות, כדי לדעת אחת ולתמיד: מה יידרש מהחייל שישרת בתפקיד הכי מגניב בצה”ל?

תומר מייזנר נחשב לאחד מהדיג’יים המצליחים בזירת המוזיקה האלקטרונית הלאומית.
במהלך השנים האחרונות, מייזנר ביסס את שמו כאשר כיכב כהופעת החימום של מרטין גריקס, אפרוג’ק, הצ’יינסמוקרס ואביצ’י המנוח בהופעתם בארץ. כעת, כשהוא בעיצומו של סבב המופע האלקטרוני המשותף לצד עברי לידר, הכוכב ששירת בתור מתופף בלהקה צבאית, קיבץ שניים מטובי הקולגות לשולחן השופטים בכדי לבחור מי יהיה הדיג’יי הצבאי הבא של ישראל.


“הוא יידרש להיות בעל ביטחון עצמי גבוה ויכולת עמידה מול קהל. מעבר לכך, גם בעל כישורי הפקה גבוהים מין הרגיל והבנה מוזיקאלית נרחבת”, מספר האמן. “אנחנו לא מחפשים מישהו שיודע ללחוץ על כפתור ה-Sync on. הדיג’יי הצבאי הבא יידרש ליצור רימיקסים לזמרי הלהקה הצבאית ואף להופיע לצידם. מדובר בשירות הצבאי הכי מגניב שיכול להיות!


מייזנר (34), אשר התאהב בתופים לפני 20 שנה, שירת כמתופף בלהקה צבאית. כיום, הוא מתפקד כבוחן מתופפים תחת מדור ההפקה של צה”ל. במרוצת השנים הפך לדיג’יי הידוע בכישוריו על כלי הנגינה הפופולארי, שהופך כל סט שלו לחוויה מיוחדת במינה. “אי אפשר להחליט ברגע שאתה הופך לדיג’יי.” הוא חושף. “אתה צריך להכיר המון מוזיקה ואז אולי לשקול להפוך את זה למקצוע. במקרה שלי, החבר’ה שלי תמיד ידעו שאני זה שאוסף מוזיקה. זה התחיל בלנגן מול 30 חברים, גדל ל-300 ומשם להופעות של 3000 אנשים” הוא מספר בחיוך.

בפרויקט הנוצץ אותו הוא מוביל, ייבחר הדיג’יי הצבאי הבא-תפקיד בעל תקן לאדם בודד בכל צה”ל. לצידו ישבו בשולחן השופטים סקאזי ואלה גוטמן, אותם גייס עבור המטרה. “היה חשוב עבורי לבחור אמנים מנוסים מאוד מסגנונות שונים”. הוא אומר. כששאלנו אותו לגבי חוקי התחרות הוא סיפר: “קודם כל, צריך לציין שהמיון סגור בפני אנשים בעלי פרופיל קרבי. לצערי אין היום תקן פנוי עבור מישהו בעל פרופיל שכזה, מוכשר ככל שיהיה.” האמן אף הוסיף ואמר: “אם אתם רוצים להיות הדיג’יי הצבאי הבא, כדאי להגיד את זה כבר בצו הראשון.”

תומר אף חשף כי התחרות תתנהל בשני שלבים: מבחן עיוני ובחינה מעשית. השניים הורכבו על ידיו, מה שרומז לנו שהתהליך לא הולך להיות פשוט. “כשאתה משרת כנגן בלהקה צבאית, אתה צריך לדעת לנגן על הכל- הכל!” הוא מספר. “למעשה, דיג’יי הוא סוג של ‘להקה של אדם אחד’. הידע והכישורים הללו, מצופים גם הם מהדיג’יי שייבחר.”

ואיך יראה השירות של היוצר בר המזל? ובכן, תומר סיפר לנו שהוא הולך להיות מדהים לא פחות ממה שאתם מדמיינים. “אופן השירות יתבסס על הגעה לבסיסים בכל רחבי הארץ- קטנים וגדולים, במטרה לעשות שמח לחיילים. אין יותר כיף מזה, תאמינו לי- מניסיון!”

כשביקשנו עצה עבור המתמודדים שרוצים לנסות את מזלם, תומר ענה לו ששם המשחק הוא הניסיון. “אפשר לסכם את זה בפשטות- תנגנו מלא. המון. כמה שיותר. רק ככה תוכלו להיות מוכשרים מספיק בתחום, ואף להעלות את סיכוי קבלתכם לתפקיד”

גם עבור אלו שחולמים בגדול ורוצים להופיע מול קהלי ענק, ביקשנו מתומר כמה מילים. “תחשפו לכמה שיותר סגנונות ותזהו את הסגנון שהכי מושך אתכם.” הוא אמר. “בהמשך הדרך תמצאו משהו שייחד אתכם. משהו שיבליט אתכם מהשאר. ולא, אני לא מדבר על עמדת לדים או קסדה של מרשמלו!” הוא התלוצץ.


לצד הפרויקט שזכה לחשיפה תקשורתית נרחבת, תומר גם מצליח לנהל את הקריירה העמוסה למדי שבנה לעצמו. מעבר לימי מילואים במדור ההפקות, השתתפות באירועי ענק או הופעות המתרחשות במסגרת נציגתו הקבועה בליין התל-אביבי המפורסם “פוראבר”, מייזנר גם משמש כרזידנט פסטיבל “הפאנג’ויה”. הוא הצליח להפתיע אותנו כאשר סיפר לנו שלמרות נציגותו באחד הליינים המבוקשים והמוכרים בעולם של תעשיית המסיבות הגאות, השיא דווקא מגיע בקיץ. “למרות הכל, וגם אחרי שנים של השתתפות קבועה על במת הפסטיבל, אין ספק שהשיא של השנה הוא הפאנג’ויה.”
מעבר לכך, הוא חשף כי חומר מקוריים חדשים מהמופע המשותף עם עברי צפויים לראות אור.

אנחנו מודים לתומר על השתתפותו ועל הקדשת זמנו עבור בני הנוער הישראלים שחולמים להפוך לפרק החדש של סצינת המוזיקה האלקטרונית המקומית. צוות המגזין מאחל הצלחה רבה בהמשך דרכך.


שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם