מחאה אמסטרדם

הולנד: 70,000 במחאה נגד סגירת מועדונים ופסטיבלים

Nelly Weissfeld | 1.09.2021 2204

שתפו את החברים

להולנדים נמאס מההגבלות והסגרים והמחאה בסוף השבוע האחרון המחישה את זה טוב מאוד. יותר מ-70,000 השתתפו במחאה בחמש ערים שונות ברחבי המדינה וצעדו, רקדו וצעקו לממשלה שתתיר את חזרתם של המועדונים והפסטיבלים.
כזכור, ב-10 ליולי החליטה הממשלה ההולנדית לחזור בה מכל הסרת המגבלות בנוגע לאירועים המוניים ומועדונים והחליטה כי אלה לא יוכלו להתקיים עד ה-13 לאוגוסט. למרבה הצער, גם בתאריך הזה הוחלט כי עדין לא הגיע הזמן לפתוח וההגבלות הוארכו עד ל-20 לספטמבר.

הפעם, מארגני האירועים, הפסטיבלים והמועדונים במדינה החליטו לא לשתוק והקימו יחד את מחאת Unmuteus (“הסירו אותנו מהשתק”). אינספור שמות מובילים בתעשיית המוזיקה האלקטרונית בהולנד (ובעולם) הצטרפו ותמכו והחליטו להוציא את האנשים למחאה ברחוב.

ביום שבת האחרון, התקיימה הצעדה וההופעות אחרי הצהריים וכללה סטים של מפיקים ודיג’יים שגם להם נמאס. חלק מאלה כללו את יוריס וורן, רייניר זוננבלד, סאנרי ג’יימס וריאן מרציאנו ועוד רבים וטובים.

כאמור, האירוע היה להצלחה מטורפת וכ-70,000 הצטרפו בכל רחבי הולנד. כעת, מקווים המארגנים שהעניין יובא לדיון בבית המשפט ההולנדי בעיר האג. לטענת המארגנים, המדינה נעה לעבר 85% חיסון בקרב האוכלוסייה הבוגרת ואם אכן יבדקו חיסונים ובדיקות בקרב המשתתפים, אין הרי שום סיבה לא לארגן אירועים.

“המספרים לא משקרים,” נכתב באתר הרשמי של המחאה. “רשויות הבריאות בסרביה אישרו כי לא היתה שום התפרצות קורונה אחרי פסטיבל אקזיט (180,000 משתתפים). בארצות הברית, רק 203 איש נדבקו בקורונה אחרי לולפלוזה מתוך 385,000.”

המארגנים דורשים כי הפסטיבלים והמועדונים יחזרו לפעילות מלאה החל מה-1 לספטמבר. אירועי ה-ADE הפופולאריים צפויים להתקיים בעיר אמסטרדם באמצע חודש אוקטובר והתקווה היא שהם אכן יוכלו לצאת לפועל. ה-ADE אינו כולל רק מסיבות, אלא גם פאנלים, פגישות, סדנאות ועוד מגוון אירועים חשובים מאוד לקהילה העסקית מאחורי הפסטיבלים והמסיבות שאנחנו כל כך אוהבים.

צוות מגה טיקסט שולח תמיכה ואהבה ל-unmuteus!

למידע נוסף, כנסו לאתר של הארגון.

תמונה ראשית: פייסבוק

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם