70% מהדיג’יים נאלצו לשנות את התעסוקה בזמן הקורונה

Nelly Weissfeld | 13.03.2021 2290

שתפו את החברים

סקר חדש של Pirate Studios, חברה אשר משכירה אולפני הקלטות במחירים נוחים למוזיקאים, חשפה נתונים עגומים למדי לגבי תעשיית המוזיקה האלקטרונית בזמן הקורונה. הסקר כלל יותר מ-20,000 מלקוחותיהם (אשר רובים דיג’יים) שחשפו את השינוי שחל בחייהם בעקבות הוירוס ששיתק את התעשייה. 

אחד מהגילויים העצובים ביותר הוא ש-70% מהם נאלצו לעשות הסבה מקצועית, קרובה או רחוקה ממה שהם עשו לפני כן. חלק מהנשאלים אף טענו שאחרי הקורונה, הם פחות מעוניינים לחפש קריירת מוזיקה במשרה מלאה. 

 

כידוע, התעסוקה של הדיג’יים נחתכה כמעט במלואה ורבים מהם, בעיקר אלה שלא נמצאים בליגה הגדולים, ישבו וראו את החסכונות שלהם נמוגים לנגד עיניהם. על אף שהממשלות עזרו מעט לאמנים, הסיוע הזה כמובן ולא הספיק. 

 

אבל לא הכל שחור, 67% מהנשאלים דווקא כן ראו את ההשפעות החיוביות של הקורונה על התעשייה. ההשפעות האלה כוללות את העלייה הגבוהה בשירותי הסטרימינג כמו למשל טוויץ’, אשר מאפשר להתקרב יותר אל המעריצים וגם מהווה מקור הכנסה צדדי. חלק מהנשאלים טענו שהם ניצלו את הזמן בשביל לשפר את הכישורים שלהם וללמוד דברים שלא ידעו לעשות בעבר. “זה לקח את כולם חזרה לבסיס”, סיפר אחד מהנשאלים. “כל אחד, לא משנה מי, הוא דיג’יי חדר שינה.”

על אף ההפסדים הפיננסיים הרבים (אחד מהדיג’יים אף טען שהפסיד כ-55,000 ליש”ט של הופעות), רבים דווקא החליטו לרכוש לעצמם כלי עבודה חדשים, שוב, על מנת לשפר את הביצועים שלהם ליום שבו הכל יחזור לקדמותו. אלה כוללים קונטרולרים, תוכנות, אוזניות, ציוד ללייבים וכו’. 

 

ומה לגבי התוכניות בעתיד הקרוב?

הקורונה כבר איתנו יותר משנה אך בקיץ האחרון היה נראה כאילו הוירוס מתחיל להיעלם וההופעות במועדונים עשויות לחזור. נזכיר, שדיג’יים רבים החלו לנסוע בקיץ שעבר לכל מיני מקומות בהם מותר היה לנגן ורבים חטפו על כך אש. הביקורות טענו שלא משנה מה הרשויות אומרות, הוירוס רחוק מלהיעלם וההופעות האלה מזיקות לציבור ומעודדות את התפשטות הנגיף. כנראה שהביקורות צדקו במובן מסוים כי קיץ 2020 לא העלים את הקורונה והגל השני הכה בחוזקה.

האם כעת כשהחיסונים כבר כאן והקיץ מתקרב, הדיג’יים יסכימו לקחת הופעות במתחמים סגורים? 61% מהנשאלים טענו שכן, 22% אמרו אולי ו-17% קבעו שלא. 

 

קשה לחזות איך התעשייה שלנו תראה לאחר הקורונה, אבל מה שבטוח זה, שייקח המון זמן עד שהכל יחזור לקדמותו. 

 

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם