פרוקוויל

רשמית: פסטיבל פרוקוויל בגרמניה מבוטל

Nelly Weissfeld | 21.05.2021 2072

שתפו את החברים

פסטיבל העל הגרמני פרוקוויל בוטל רשמית וזאת בעקבות נגיף הקורונה שמשתולל בגרמניה ומבצע חיסונים אשר התעכב יתר על המידה.

“פסטיבל המוזיקה האלקטרונית הגדול ביותר בגרמניה נאלץ להתבטל שוב בעקבות מגפת הקורונה.” נמסר בהודעה מטעם ההפקה. “עד לרגע האחרון, כל אופציה נשקלה, כולל האפשרות של להעביר את האירוע לסוף הקיץ, אבל עכשיו אנחנו מודיעים רשמית כי פרוקוויל לא יתקיים בשנת 2021. המגפה הנוכחית לא מאפשרת לארגן בבטחה פסטיבל בסדר גודל של כזה, עם 210,000 מבקרים על פני שלושה ימים. על אף כל המאמצים שהושקעו על ידי ההפקה בחודשים האחרונים, המצב עם הקורונה הוא בלתי יציב ולא מאפשר לארגן אירוע שכזה. המארגנים אף פסלו אפשרות של קיצוץ הפסטיבל ל-70,000 איש ביום על מנת לקבל אישור בצורה קלה יותר.”

ברנד דיקס, מהמנהלים הראשיים של הפסטיבל, מסר:

“הפרוקוויל שהמבקרים שלנו מכירים ואוהבים הוא סוף שבוע ארוך וחסר דאגות, מלא בחברויות וחגיגות פרועות וכמה שכולנו היינו רוצים זאת, השנה זה לא אפשרי. כמובן שזה מאוד קשה לנו לבטל את האירוע בשנה השישית להיווסדו אבל הבריאות והבטיחות של כל מי שמעורב, נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. במשך חודשים עבדנו ללא הפסקה על הארגון, אבל לצערנו אי אפשר להקל על הסיכון הפיננסי האדיר של האפשרות לבטל את זה ברגע האחרון. הסיכון פשוט גבוה מדי.

 

תחת נסיבות רגילות, 30 העובדים בשכר במטה שלנו בעיר וויצה שבגרמניה עסוקים כל השנה בלארגן את הפסטיבל. הם סוגרים כ-300 אמנים, מפתחים תוכניות ורעיונות, נותנים הוראות וסוגרים חוזים בשווי מיליוני אירו, בהרבה מקרים לחברות מקומיות.

“פרוקוויל הפך למקור כלכלי חשוב בשביל האזור שלנו, אז הביטול לא גורם רק לעצב, אלא הוא גם משפיע על השותפים שלנו שבדרך כלל מעורבים בהפקה של מיליוני אירו.” ממשיך דיקס. “אנחנו מסתכלים קדימה בביטחון ואנחנו מקווים שרבים מכם, המעריצים, יראו את התמיכה שלהם וישאירו את הכרטיסים לשנת 2022.”

התאריכים החדשים לפסטיבל הם 22-24 ביולי, 2022 וההעברה של הכרטיסים יכולה להתבצע אונליין, התהליך יחל בסביבות אמצע יוני.

פרוקוויל הוא פסטיבל המוזיקה האלקטרונית הגדול ביותר בגרמניה והוא נחשב בעיני רבים לאחד מהפסטיבלים המובילים באירופה. הוא נוסד בשנת 2015 וכבר בשנה הזו הוא היה סולד אאוט, מאז ולכל השנים שלאחר מכן. הפסטיבל מתקיים בנמל התעופה של העיר הקטנה וויצה, ממש על הגבול ההולנדי, מה המאפשר לתייר הפסטיבלים להמשיך בנוחות לשאר הפסטיבלים באזור, בין היתר טומורולנד, אשר מתקיים באותו שבוע ושבוע לאחר מכן. מספר המבקרים על פני שלושה ימים הוא 210,000 וזה כולל מבקרים מכ-40 מדינות שונות (בשנת 2019 נראה אף ייצוג ישראלי מכובד).
הפסטיבל זכה בפרסים רבים, כולל פרס LEA לפסטיבל השנה, פרס Helga! לפסטיבל הטוב ביותר ומועמדות בטקס פרסי הפסטיבלים האירופאיים לפסטיבל החדש הטוב ביותר בשנת 2015.

 

נתראה שנה הבאה בפרוקוויל!

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על: ,

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם