פלורנטין

FLORENTIN וארמין ואן ביורן – ראיון כפול מיוחד על העבודה המשותפת והטראק החדש ECHOES

Nelly Weissfeld | 3.06.2022 4121

שתפו את החברים

בשקט, בשקט ומאחורי הקלעים, הצליחו אסף טוביה וגל אבוטבול לעלות בסולם באחת מהתעשיות הקשות ביותר בעולם ולעבוד עם כמה מהשמות הבולטים ביותר במוזיקה העולמית. ממשחקי כדורגל במגרשים של ירושלים ונגינה במועדונים כמו האומן 17, לאימיילים מאלסו ורובין שולץ וחוזים עם ענקיות מוזיקה כמו יוניברסל. שני חברי הילדות פעילים בתעשייה כבר כ-15 שנים ועבדו מאחורי הקלעים על אינספור טראקים שבוודאי רקדתם לצלילים שלהם בבמות ראשיות ברחבי העולם. ייתכן ואתם מכירים אותם בשם הקודם שלהם – Graham Bell ובצליל הביג רום הקלאסי, אך כל זאת בעבר. השניים החליטו כי הם פותחים דף מוזיקלי חדש בשם FLORENTIN ולוקחים את הצלילים שלהם קדימה. בתחילת החודש, FLORENTIN הוציאו טראק משותף עם אגדת הטראנס -ארמין ואן ביורן. המפיק ההולנדי אף החליט לפתוח את אלבום ה-ASOT 2022 שלו עם אותה ההפקה. לרגל הטראק המוצלח, ישבנו לדבר עם גל ואסף – הלוא הם פלורנטין, כדי לנסות ולמצוא את סוד הקסם שלהם. ובונוס מיוחד – גם ארמין הצטרף לחוות את דעתו. ראיון כפול מיוחד.

 

שלום גל ואסף, או שלקרוא לכם פלורנטין, ספרו לנו ספרו לנו קצת על עצמכם ועל ההרכב שלכם.

"אנחנו פלורנטין, חלקכם יכיר אותנו כגרהאם בל, עושים מוזיקה משהו כמו 15 שנים. במהלך השנים עבדנו מול חברות התקליטים ההולנדיות – ארמדה מיוזיק וספינין רקורדס, כאשר בשנים האחרונות שיתפנו פעולה יותר עם יוניברסל מיוזיק וסוני מיוזיק ממספר מדינות באירופה. כחלק מהעבודה זכינו לעבוד עם אמנים מהטופ העולמי כמו סנופ דוג, Ty Dolla $ign, רובין שולץ ועוד רבים וטובים."

 

 איך בעצם הכרתם?

"אנחנו מכירים עוד מילדות בירושלים, אי שם מגיל 7, שם שיחקנו יחד בקבוצת הילדים של הפועל ירושלים".

 

איך התחלתם את הקריירה שלכם והגעתם להיות מפיקים של כמה מהשמות הגדולים ביותר בתעשיית המוזיקה העולמית?

"זה תהליך שלקח המון זמן כי לא כיוונו לשם בהתחלה, החתמנו את המוזיקה הראשונה שלנו לפני בערך 12 שנים בארמדה מיוזיק ומשם התחילו להגיע הפניות. בהתחלה עבדנו בתור פרילנסרים בתוך הלייבל, קיבלנו מהם עבודות ומשם הדרך הישירה לאמנים היתה קצרה".


ואיך הגעתם מישראל לעבוד עם ארמדה?

"בחור ישראלי וחבר טוב עד היום בשם רז ניצן שחי בהולנד, ואחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם המוזיקה האלקטרונית של שנות ה-2000, יצר איתנו קשר בערך בשנת 2007 מאיזה חומר שהעלנו במייספייס. לאחר השירות הצבאי, חזרנו להיות איתו בקשר כאשר באותה תקופה הוא החזיק בסאב לייבל בארמדה ולמעשה שם הכל התחיל".

 

הרבה מזל היה לכם.

"כן, אפשר לומר…מזל הוא חלק בלתי נפרד להשתלשלות אירועים".


איך הגעתם לשם
FLORENTIN?

"חשבנו על המון שמות ואז זרקנו בצחוק משהו דאש ברלין. אמרנו לעצמנו ששם על מקום, זה רעיון מעולה אבל חייב חיבור ישראלי שיבליט את השורשים שלנו, ככה שבכל מקום שנופיע ויהיו ישראלים זה יצלצל להם מוכר. כשבחרנו בשם "פלורנטין", גם הזווית המוזיקלית שלנו השתנתה. היינו מאוד אגרסיביים במוזיקה, מאוד ביג רום קשוח, וברגע שבחרנו את השם פלורנטין, זה פשוט לא הסתדר לנו גם שמיעתית עם המוזיקה. זה לא ישב לנו באותו וייב, אז עשינו שינוי לכל המוצר הזה ביחד עם השם. זה היה מאוד חשוב שהשם ישחק תפקיד עם המוזיקה. ואז עברנו לשילוב של אנדרגראונד עם מסחרי."

 

איך הייתם מגדירים את סגנון המוזיקה האלקטרונית שאתם יוצרים?

"זה מאוד מגוון כי אנחנו נוגעים קצת בפופ, אינדי, UK האוס, פרוגרסיב האוס ובטכנו. אנחנו מאוד מגוונים, אבל אם להיות יותר ספציפיים אז איפשהו בין המלודיק טכנו-לפופ. מה שבטוח, אנחנו תמיד נשען על הקו המלודי."

 

עם איזה לייבלים מובילים עבדתם או שאתם עכשיו עובדים?

"כמו שכבר מקודם, ארמדה זה הלייבל העיקרי שהיינו בו, יוניברסל מיוזיק גרמניה ואוסטריה, סוני צרפת, וספינין אך אלו דברים שזזים לפי האמנים שעבדנו איתם. היום כפלורנטין, ארמדה ויוניברסל, הם העיקר ויתכנו עוד כמה הפתעות קטנות בדרך שאנחנו מכינים יחד עם אמן ישראלי נוסף – Last Night."

 

אתם עובדים לפעמים בנפרד או תמיד ביחד?

"תמיד ביחד."

 

אתם עושים לפעמים גם הופעות בנפרד, שרק אחד נוסע?

"משתדלים ביחד, אנחנו לא בעד לקחת כמה שיותר הופעות, אלא להנות מהרגע. אם אחד מאיתנו ימצא את עצמו לבד ביפן או באיזה מקום רק בשביל הכסף, אז זה כבר מאבד ממה שאנחנו בונים פה."

 

הוצאתם עכשיו טראק מצוין בשם ECHOES יחד עם ארמין ואן ביורן, איך זה התחיל והתגלגל?

"אנחנו בקשר כמעט תמידי עם ארמין. כמעט כל קטע שאנחנו מוציאים, אנחנו שולחים לו לפידבקים. עם השנים שאנחנו בארמדה הוא כבר הפך לחבר קרוב. כששלחנו לו את הגרסא המקורית שעשינו ל-ECHOES, לא עברו שתי דקות וארמין שלח – "WOW". פשוט ככה, מיד אמר – "בואו נעשה על זה שיתוף פעולה", ומשם דברים החלו לרוץ."

 

אז בעצם, אתם אלה שהתחלתם את הטראק והוא פשוט הוסיף את הטאצ'ים שלו?

"כן, פחות או יותר. ארמין הוסיף את האלמנטים שהוא חשב לנכון בכדי להפוך אותו ליותר "רדיו", כי בהתחלה הוא היה יותר פרוגרסיב האוס קלאסי. אז הפכנו אותו יחד לשיר שיתאים יותר לכל אוזן עם סאונדים שונים."

 

איך זה לעבוד עם ארמין ואן ביורן?

"ארמין הוא מאוד פדנט, הוא יודע בדיוק מה הוא רוצה ואיך הוא רוצה. הוא כמובן יותר וותיק, ויודע את התעשייה ומה נכון בשבילו, אז הוא מכווין אותנו ואנחנו עובדים לפי הכללים שלו. אבל בהחלט יש שם אוזן קשבת והרבה ממי ללמוד."

 

איפה הייתם חולמים לנגן?

"כל אחד חולם טומורולנד, כמובן שזה גדול ועוצמתי אבל אנחנו חושבים שדווקא האירועים הקטנים זה מה שנותן הרבה יותר אימפקט רגשי. כשאנחנו במועדון קטן עם 200 איש והם עלינו ואנחנו מרגישים את הזיעה והדופק של כולם, האירועים האלו הם שיכולים להחזיק אותך. זה כיף לראות את המוזיקה שלנו מתנגנת בכל העולם – כשאנחנו רואים הפקה שלנו שמתנגנת בפסטיבלים, זה כיף אדיר, אבל בפסטיבל כולם רוקדים וקופצים, לא משנה מה תנגני. כשזה קורה במקום אינטימי יותר כמו בוילר רום  – לא תנגן טוב, לא ירקדו."

 

_______________________________________________________________________________

 

כמובן שאי אפשר להשלים את הסיפור ללא דעה מהמלך עצמו – ארמין ואן ביורן.
ביקשנו מהמפיק ההולנדי הוותיק לחוות את דעתו על פלורנטין ועל ההפקה הישראלית.

 

איך שיתוף הפעולה עם פלורנטין התחיל ומה גרם לך לבחור לעבוד דווקא איתם?

"על אף שפלורנטין זה שם יחסית חדש, הכרתי אסף וגל כבר די הרבה זמן בתור שם הבמה שלהם – GRAHAM BELL. אני חושב שהפרספקטיבה הייחודית שלהם על מוזיקת דאנס הביאה משהו לשולחן שעזרה לשיר לקום לתחייה, אני מרגיש שהם עשו עבודה מדהימה."

 

מה גרם לך להחליט ש- ECHOES יהיה הטראק שיפתח את אוסף ASOT 2022?

"אני מרגיש שהוויב והסאונד של הטראק מכילים את המהות של אלבום האוסף בצורה טובה למדי. הטראק מתחיל גם בצורה עדינה ונבנה בהדרגתיות, זה הופך אותו לפתיח מעולה."

 

בשנים האחרונות, אנחנו רואים יותר ויותר כישרונות מוזיקה אלקטרונית ישראלים ואתה עבדת עם כמה מהם. איך היית מתאר את המאפיינים של המפיקים הישראלים?

"הייתי אומר מלאי תשוקה, נחושים וחדשניים. הרבה מהם גם מעולים כשזה מגיע לדברים טכניים וכמעט "חנניים" בהפקת מוזיקה."

 

הקורונה כבר כמעט יצאה מהחיים שלנו (בתקווה שלתמיד), מה תוכניות הקיץ הגדולות שלך ואיך היית אומר שהן שונות מהתקופה שלפני הקורונה?

"אני סוף סוף אארח את תוכניות This Is Me: Feel Again בתחילת יוני ואז אמשיך להרבה מאוד הופעות בפסטיבלים. אני חושב שזה יהיה קצת שונה מהתקופה שלפני הקורונה – במובן טוב. אנשים חיכו כל כך לעונת פסטיבלים אמיתית, אז יש הרבה ציפייה בקרב המעריצים. בגלל זה, אני חושב שהקהל יהיה אפילו יותר מטורף ונרגש מלפני הקורונה."

 

בתור מישהו שמבקר את ישראל כבר הרבה מאוד שנים, מה המאכל הישראלי האהוב עליך?

"זו שאלה קשה, בעיקר כי אני בדרך כלל לא נמצא שם כמה ימים. לעיתים קרובות, אני צריך למהר לתפוס טיסה להופעה הבאה אז אין הרבה זמן לנסות את המסעדות המקומיות ואת המטבח. אבל כן טעמתי פלאפל מדהים בפעם שעברה! וגם באבא גאנוש זה לא מאכל שזר לי, למרות שאני לא בטוח אם זה ישראלי במקור."

 

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.


שתפו את החברים

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם