אלו האמנים שתרמו מליונים למאבק בגזענות

Nelly Pavlovna | 10.06.2020 2393

שתפו את החברים

העולם ובעיקר ארצות הברית מתרכזים כרגע במאבק בגזענות שהחל מתקרית הרצח של ג’ורג’ פלויד על ידי שוטר במדינת מינסוטה שבארצות הברית. המאבק הגיע לכל קצוות הספקטרום וגם לתעשיית המוזיקה האלקטרונית שמביעה סולידריות ותמיכה בערכים של שיוויון וסובלנות.
כמעט כל המפיקים הגדולים השחירו את הרשתות החברתיות שלהם ביום שלישי אך חלק גם הלכו מעל ומעבר ותרמו למאבק.
המפיק הנורבגי המהמם קייגו תרם 20,000$ למטה המאבק Blacklivesmatter.com והבטיח כי ימשיך לחתום על עצומות ולתמוך במלחמה נגד הגזענות.
גם אריק פרידץ השבדי החליט לעזור כספית ותרם 10,000$ ל – NAACP, ארגון אמריקאי שמטרתו לקדם אנשים מצבעים שונים על ידי פעולות משפטיות וחוקתיות.

תרומה מעניינת נוספת הגיעה מצד מספר מפיקים אשר חברו יחדיו על מנת ליצור ערכת סאמפלים לגיוס כספים. קשמיר, אקסיז’ן, דירטי אודיו, הנרי פונג ועוד תרמו לערכת סאמפלים למכירה וכל ההכנסות ממנה יתרמו במלואן לארגונים Black Lives Matter, NAACP Fund, Campaign Zero.
השאיפה היא להגיע בסופו של דבר לתרומות של כ-100,000$.

גם המפיק והדיג’יי האמריקאי באסנקטר החליט לעזור והבטיח כי יקדיש את המדיה החברתית שלו לקידום המאבק למשך שבוע שלם וגם יתרום 100,000$ לארגונים המעורבים – Black Lives Matter, Color Of Change, Campaign Zero, The NAACP Legal Defense and Educational Fund, & Media Justice.

ואחרון חביב, אמנם לא מוזיקה אלקטרונית אבל בהחלט דמות ששווה לציין. קניה ווסט היה שקט באופן שממש לא אופייני לו בזמן האחרון, אבל המעשים שלו מראים שהוא ממש לא נשאר אדיש למאבק. על פי הדיווחים, המוזיקאי המוכשר תרם כ-2 מיליון דולר למשפחות של 3 אפרו אמריקאים שנהרגו בשנה האחרונה – ג’ורג’ פלויד, אחמד ארברי וברונה טיילור. בנוסף, ווסט הקים קרן עתידית למימון האוניברסיטה לביתו בת ה-6 של פלויד ותרם למספר בתי עסק של אפרו אמריקאים בעיר הולדתו, שיקאגו. ואל תחשבו שווסט נשאר בבית בזמן המחאות, כי קניה נצפה משתתף בהפגנה של סטודנטים ופעילים חברתיים בשיקאגו הקוראת לבתי ספר לסיים את החוזה שלהם עם המשטרה.

גם אתם יכולים לתרום למאבק ולנקוט עמדה ברורה שכולנו יחד נגד הגזענות ולמען השיוויון החברתי.

נושמים מוזיקה ?
הצטרפו אלינו באינסטגרם ובטלגרם לעדכונים, הטבות וידיעות בלעדיות לפני כולם.

קראו עוד על:

שתפו את החברים

עשוי לעניין אותך

נשמח לשוחח אתכם

צרו איתנו קשר

07-777-84449

בימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:30

x
נשמח לשוחח איתך

אנא מלאו את הפרטים ונדבר בהקדם